Uudis

Viska pilk peale: RMK hirvekaamera vahendusel saab jälgida hirve, rebast, metskitse ja lindusid

Hirved poseerimas RMK kaamera ees.Foto: RMK rajakaamera

RMK seadis sisse Lääne-Saaremaale, ühte Eesti hirverikkaimasse piirkonda üles kaamera, mille vahendusel on loomasõbrad näinud näiteks seda, kuidas üks hirv lõi teisel jalaga sarve peast.

“Sügiseks on loomadel jooksuaeg ammu lõppenud ja metsadel, põldudel kaob maitsev rohi, mistõttu hirved hakkavad nüüd põllumeeste meelehärmiks huvi tundma silo- ja heinapallide ning muidugi porgandite vastu, millest nad loobuda ei suuda,” ütles zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

“Loomupoolest on küll hirvede talvine toit puude ja põõsaste koor ning võrsed, aga ahvatlevast ja kergesti kättesaadavast söödast ei ütle ära ükski hirveke,” rääkis Hunt.

Talve süvenedes koonduvad loomad suurematesse karjadesse, päeva konutavad kuskil metsas ja õhtuhämaruses suunduvad toiduotsingule.

Söödaplatsile, kuhu on ka püstitatud kaamera, jõuavad hirved saabunud kaamose ajal õhtul pimedas ja lahkuvad sealt varahommikul enne päikesetõusu. Päeval võib aga kaamera ees poseerimas näha hoopis rebast, metskitse või mõnda lindu.

Varasematel aastatel on hirvekaamera jäädvustanud mitmeid koomilisena tunduvaid seiku. Näiteks jalutas kord söödaplatsile “turbaniga” häbelik ja häiritud hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke.

Kaamera pannakse söödaplatsile igal hilissügisel ja nii juba alates 2014. aastast.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.