Uudis

Vormsilased puhastavad rannikut masuudist, reostus on jõudnud ka Hiiumaale

Vormsilased rannaala puhastamas. Foto: Vormsi vald / Facebook

19. mail teatas Vormsi vald, et saare rannikul Mõisaholmist Saxbyni on leitud masuudireostust. Rahvast kutsuti appi puhastustöödele ja sellest ajast on saarel puhastatud ligi viis kilomeetrit randa. 

“Kokku on üle käidud pea viis kilomeetrit rannajoont ja kogutud ümmarguselt tonni jagu masuuti,” teatas Vormsi vald eile. “Seda kõike poleks me saanud teha ilma teieta, head vormsilased!” 

Eilseks oli Vormsi randade koristamises osalenud u 50 inimest. “Veel kord suur aitäh kõigile, kes ei pidanud paljuks oma nädalavahetusest aega saare heaks anda. Suur aitäh Eestimaa Looduse Fondi vabatahtlikele, kes meile appi tulid. Palju tööd on tehtud, kuid üksjagu on veel teha. Jälgime ilma, räägime läbi riigiasutustega ja anname teada järgmised sammud, et võimalikult kiiresti saaks puhtaks ka seni üle käimata lõigud.”

Eile teatas ka Hiiumaa vald, et sarnane reostus on sinna jõudnud. Eilsel rannaala kaardistamisel selgus, et reostust on Tahkunast Heltermaani. Sealhulgas supelrandade piirkonnas, teatas Hiiumaa vald. 

Pühapäeva õhtul alustati reostustõrje plaani koostamisega, et sel nädalal reostus likvideerida. Vald palub  võimalusel reostuspiirkonnas rannas viibimist vältida. “Palume – eriti lemmikloomadega – seda piirkonda hetkel vältida,” märkis vald.

Eile kaardistas Politsei- ja piirivalveameti SAR-patrull olukorda nii maal kui ka merel. Praegu pole teada, kes on reostaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.