Zoo

Homme avatakse külastajatele Tallinna loomaaia õueala

Amuuri leopard Freddi.Foto: Vaikep

Tallinna loomaaed taasavatakse ohutu külastamise tagamiseks etapikaupa, välialale pääseb alates homsest, 19. maist. Loomaaed järgib Terviseameti ja Tallinna linna soovitusi, territooriumil viibimisel tuleb täita 2+2 reeglit ning hoolitseda käte puhtuse eest.

Alates teisipäevast, 19. maist on taas avatud loomaaia väliterritoorium, kohvikud ja meenepood. Troopikamajad ja paksunahaliste maja avatakse 2. juunil. Laste loomaaed jääb esialgu suletuks ning traditsioonilist lastekaitsepäeva üritust 1. juunil sel aastal loomaaias ei toimu.

 “Loomaaeda külastades tuleb aga kinni pidada teatud reeglitest,” sõnas abilinnapea Kalle Klandorf. “Ohutut distantsi hoides ja hügieenireegleid täites hoiame nii endi, külastajate kui ka sealsete asukate tervist.”

Loomaaias kehtivad nii külastajate kui loomaaiaasukate kaitseks täiendavad ohutusreeglid. Käsi saab desinfitseerida sissepääsude ja tualettide juures, klienditeenindajad kannavad maske või visiire ning sagedasti puudutatavaid pindu desinfitseeritakse regulaarselt.

Kuna väikevankreid kasutusel ei ole, on väikelastega külastajatele soovitus võtta kaasa oma sõiduvahendid. Silmas tasub pidada sedagi, et üle 115 sentimeetri pikkused lapsed ei pääse tõuke- ja jalgratastega loomaaeda.

Loomaaia territooriumil kehtib ka 2+2 reegel, samuti tuleb hoiduda aedikute klaaside ja piirete puutumisest. Kõigist kehtestatud reeglitest tuleb külastajatel kinni pidada, vaid nii saab loomaaed ohutult oma väravad avatuna hoida.

Loomaaed on avatud iga päev. Kassad on lahti 9-18 ja loomaaias saab viibida kuni kella 20ni.  Pileteid saab osta iseteenindus- ja tavakassadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.