Zoo

Ohupiirkonda lähetusse saadetud Tallinna loomaaia tiiger sai vaderilt toetuseks 7200 eurot

Tiiger Pootsman.Foto: Parco Natura Viva

Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman on saadetud Itaalia loomaaeda, et osaleda ohustatud liikide paljundamisprogrammis. Tiigri siinne vader Krah Pipes aitab koroonapandeemias raskustesse sattunud Itaalia loomaaial tema ülalpidamiskulusid katta.

Amuuri tiiger Pootsman viibib Parco Natura Viva loomaaias üleeuroopalise ohustatud liikide paljundusprogrammi raames. Koroonapandeemia tõttu on eraloomaaed suletud ja kadunud on põhiline tuluallikas – külastajad.

Tagab Pootsmani heaolu

Pootsmani vader Krah Pipes nõustus Tallinna loomaaia ettepanekuga annetada kahe viimase aasta Pootsmani toetussumma – kokku 7200 eurot – raskustesse sattunud Itaalia loomaaiale. Vaderitoetuse ülekandmine aitab Parco Natura Vival raske aeg üle elada ja tagada Pootsmani heaolu.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juhatuse esimees Alar Lõhmuse sõnul on praegu, mil kogu maailmas valitseb teatud mõttes force majeure olukord, oluline toetada võõrsil viibivaid omasid. “Tiiger Pootsman on vaieldamatult meie mees,” ütles Lõhmus. “Seega proovime teda seal kaugel Itaalias aidata ja jääme lootma tema võimalikult peatset naasmist tagasi koju.”

Vader aitab

Krah Pipes on Pootsmani vader juba 2013. aastast. Ettevõtte tegevjuhi Peeter Kirtsi sõnul jätkavad nad tiigri toetamist ka tema maailmareisi ajal. “Seoses koroonaviiruse levikuga Itaalias ei ole Parco Natura Viva ja seetõttu ka Pootsmani olukord praegu kõige kergem,” ütles Kirtsi. “Kui Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran tegi ettepaneku kasutada meilt saadavat vaderitoetust tema olukorra parandamiseks, siis pidasime seda igati õigustatuks.”

Maran tõdes, et kuigi kõikjal Euroopas on loomaaedadel praegu raske, on Itaalias olukord lausa kriitiline. “Üksteise toetamine praeguses kriisis on tunnistus sellest, et Euroopa loomaaedade kogukond toimib ühiste eesmärkide nimel ka sellises olukorras,” rääkis Maran.

Tiigritel läheb hästi

“Euroopa tiigrite paljundusprogrammis oluline Pootsman on ka Tallinna loomaaiale ja Eestile märgilise tähendusega,” sõnas Maran. “Soovime väga, et ta jõuaks oma rännakutelt tagasi koju, kui tiigriorg valmis saab.”

Vaatamata keerulisele ajale näib Pootsmanil Parco Natura Viva loomaaias siiski hästi minevat. “Tiigrid on külastajate puudumisega nüüdseks juba harjunud ja üksteisega kohanenud, neid on nähtud ka paaritumas,” ütles sealse loomaaia direktor Cesare Avesani Zaborra.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.