RMK hirvekaamera alustab kümnendat hooaega

Hirved platsil.Foto: RMK

RMK hirvekaamera alustab kümnendat hooaega ning loodetavasti meelitab söödaplats vaataja rõõmuks ilmade külmenedes loomi kaamera ette õhtustama.

RMK hirvekaamera asub Lääne-Saaremaal, mis on Eesti üks hirverikkamaid piirkondi. Kaamera paigaldatakse söödaplatsile igal hilissügisel ja nii juba alates 2014. aastast.

“Igal hirvekaamera hooajal on olnud oma eripära nii hirvede tegemistes kui ka hirveplatsi külastanud erinevate loomaliikide näol. Alanud juubelihooaja esimestest päevadest on elevust tekitanud igapäevaselt porgandeid krõmpsutav rebane. Tore on see, et sel sügisel tulevad koos platsile nii pullid, lehmad kui ka hirvevasikad. Mõnelgi aastal on siin maiustanud enamasti vaid hirvepullid,” lausus zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Talve lähenedes koonduvad loomad suurematesse karjadesse, päeva konutavad kuskil metsas ja õhtuhämaruses suunduvad toiduotsingule. Kui aga talv toob Saaremaale paksu lume, siis söödaplatsi leidnud hirved ei lähe enam toidu juurest kuigi kaugele, vaid võivad sinna pikutama jääda.

Varasematel aastatel on hirvekaamera jäädvustanud mitmeid koomilisena tunduvaid seiku. Näiteks jalutas kord söödaplatsile “turbaniga” häbelik ja häiritud hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Teinekord sai aga otse-eetris vaadata, kuidas üks hirv lõi teisel jalaga sarve peast.

Hirvede seiklustele saab kodust lahkumata kaasa elada riigimetsa YouTube kanalil https://www.youtube.com/user/Riigimets.

Looduskaameraid haldab ja seal toimuvat vahendab Tiit Hunt, kelle pikemaid postitusi looduses toimuvast saab lugeda RMK loodusblogist https://rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.