Kas teadsid, et kasutatud e-sigarette ei tohi visata tavaprügisse? Vaata, kuidas nendega toimida


Kauplustekett Veipland on alustanud teavituskampaaniat, mille eesmärk on aidata tarbijatel korrektselt käidelda kasutatud e-sigarette.

Kampaania rõhutab, et e-sigarette ei tohi visata tavaprügisse. E-sigareti kestade jaoks on loodud spetsiaalsed kogumiskastid, mis võimaldavad e-sigarette jätkusuutlikult koguda ja ümbertöödelda. Kastidesse võib jätta kasutatud e-sigaretid sõltumata nende ostukohast.

Kus asuvad Veipland tagastuspunktid, vaata SIIT.

Säästa keskkonda

Uuringud on näidanud, et kuigi paljudel tarbijatel on soov õigesti toimida, jääb neile sageli segaseks, kuidas erinevaid jäätmeid käidelda. Seetõttu on Veipland võtnud enda peale kohustuse teha prügi sorteerimise ja taaskasutuse protsessid tarbijate jaoks lihtsamaks, aidates sellega keskkonda säästa.

Spetsiaalsed kogumiskastid on kõikides Veiplandi kauplustes ning saavad olema koostöös ürituste korraldajatega soovi korral sündmuspaikades üle Eesti.

Eestis esineb muresid illegaalselt müüdud e-sigarettide jäätmetega, mis on muutunud eraldiseisvaks keskkonnaprobleemiks, sest neid ei käidelda ametlike süsteemide kaudu.

Näiteks üle 50% Eesti elanike tarbitud e-sigarettidest on magusamaitselised tooted, mida vastavalt seadustele ükski kohalik kauplus juba aastaid ei müü ja viimne kui üks on hangitud illegaalselt. Veiplandi kogumiskastid on mõeldud ka nende jäätmete vastuvõtmiseks, et tagada korrektne ümbertöötlemine.

Kasutatud e-sigarettide kogumiskastide sisu saadab Veipland koostöös Elektroonikaromuga ümbertöötlemisse. E-sigaretid sorteeritakse, eraldatakse osadeks ning saadetakse liigiti ümbertöötlemisse. E-sigaretis sisalduvad akud on väga väärtuslik materjal, mida on võimalik ümber töödelda. 

Tarbijatele on oluline teadvustada, et nad saavad ise aktiivselt kaasa aidata jäätmete vähendamisele, tuues kasutatud e-sigaretid määratud kogumiskastidesse. Lisaks on oluline rõhutada, et laetavad e-sigaretid, mis kestavad kuni 360 laadimiskorda, on keskkonnasäästlikumad võrreldes ühekordsete toodetega. Üldiselt aga on kõige keskkonnasõbralikum vältida nikotiinitoodete tarbimist üldse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.