Sisuturundus

Milliste keskkonnaprobleemide pärast tunnevad muret Eesti lapsed?

Ülemaailmsel lastepäeval ehk 20. novembril kutsub Taani kunstnik Olafur Eliasson Eesti poliitikuid ja täiskasvanuid kuulama laste muresid meie planeedi ja keskkonna tuleviku pärast.

Üleskutse eesmärk on parandada põlvkondadevahelist suhtlust ning rääkida koos tähtsatel teemadel. Laste mõtteid saab jälgida Earth Speakr rakendusest või sotsiaalmeedias #ListenToTheFuture viite järgi.

Kunsti- ja kliimatemaatiline rakendus Earth Speakr loodi sel suvel Saksamaa Euroopa Liidu 2020. aasta eesistumise raames ning sellest on osa saanud nüüdseks üle 250 000 inimese 70 riigist. Kunstnik Olafur Eliassoni sõnul aitab rakendus elavdada keskkonnateemalist diskussiooni eri põlvkondade ja Euroopa riikide vahel.

„Kunstil on imeline võime tuua inimesed ühte ruumi kokku, panna nad omavahel suhtlema ja mõtteid vahetama. Minu jaoks on sellise kahepoolse suhtluse tekitamine kunstis väga oluline. Earth Speakr annab lastele vajalikud vahendid, et nad saaksid end keskkonnateemadel loominguliselt väljendada ning täiskasvanutele võimaluse laste loodud naljakaid ja teisalt murettekitavaid sõnumeid kuulata,“ rääkis Eliasson.

Keskkonnateemalisi sõnumeid on rakendusse üles laadinud ka Eesti lapsed, kes muretsevad enim kile, plasti ja prügi sorteerimise pärast. Sõnumeid on üles laetud Eesti eri paikadest nii Harju-, Tartu- kui Ida-Virumaalt, sealhulgas näiteks prügiteemaline sõnum, mis kutsub inimesi üles prügi sorteerima.

Oliver Kõvaski sõnum: „Kallid inimesed! Minu meelest on kõige suurem probleem kile ja plastik, mis ei idane, mädane ega kõdune. Soovitan teil osaleda maailma koristuspäeval. Ja et oleks põnevam, lae alla äpp Earth Speakr, kus saad igale probleemile anda oma näo ja hääle.“

Oliver Kõvaski sõnum maailma koristuspäevalt

„Eestis visatakse ära üle 200 000 ühekordse kohvitopsi iga päev. Iga kuues eestlane ostab ühe sellise kohvitopsi ning viskab hiljem selle lihtsalt prügikasti või maha,“ rääkis kohvitops Tallinnas.

Kohvitops Tallinnas

Ülemaailmse koristustalgute käigus andsid lapsed animeeritud kujul näo ja hääle nii suitsukonidele kui maha visatud prügile. Earth Speakr on teinud Eestis koostööd nii„Teeme Ära!“ ülemaailmse koristustiimiga kui ka Saksamaa suursaatkonna ning Goethe Instituudiga Tallinnas. Projekti rahastas Saksamaa välisministeerium.

Kunstnik Olafur Eliasson tutvustas oktoobris Earth Speakr projekti ka kliimatemaatilisel TED Countdown üritusel, jagades lava tuntud kliimaaktivistide, muusikute ja näitlejatega.

Aktsiooniga liitumiseks lae alla Earth Speakr rakendus Google Play või App Store keskkonnas või külasta veebilehte earthspeakr.art/et/.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.