Kõigis Tartu Enefit Volti laadijates saab täna tasuta laadida!

Enefit Volti uued kiirlaadijad.

Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avab kõik oma Tartus asuvad laadimispunktid täna, 15. septembril, 15 tunniks tasuta laadimiseks, et tähistada oma 15. laadija avamist ülikoolilinnas.

Tasuta laadimine kõigis Tartu Enefit Volti laadijates algab kell 9.00 ja lõpeb südaööl — sellega on kaetud piirkonna kõige suurema nõudluse periood. Võrgustiku värskeim täiendus on augustis tööd alustanud ülikiirlaadija Olerexi Aardla tanklas (Võru 176, Tartu), mis on samuti tasuta laadimiseks avatud.

Eesti Energia uue väärtusloome juhi Sten Argose sõnul on aktsiooni eesmärk tuua puhast energiat tarbivad puhtad sõidukid liikluses esile, osutada meie laadijate rohkusele ning ärgitada tartlasi tegema valikut puhta transpordi kasuks.

“Tartu linn on seadnud transpordiheitmete vähendamiseks ambitsioonikad eesmärgid ning on näidanud teistele sel teel eeskuju. Elektritransport saab emissioonide vähendamisse anda olulise panuse ja Enefit Volt soovib näidata, et avalik laadimisvõrk on puhta transpordi läbimurdeks valmis,” ütles Argos.

“Äsjane Rally Estonia tõi Lõuna-Eestisse maailma kiireimad fossiilkütuseid tarbivad ralliautod. Usun, et vähem kui kümne aasta pärast pakuvad emissioonivabad võistlusautod sama suurt elevust.”

Enefit Voltil on lisaks Aardla Olerexile laadija Kvartali keskuse, Lõunakeskuse, Eedeni keskuse, Ringtee Silberauto, Ülikooli Kliinikumi, Raudteejaama, Rebase Rimi, Zeppelini keskuse, Ahhaa teaduskeskuse, Ujula tänava Konsumi, Era tänava Alexela ja Narva maantee Maxima parklas. Täpse asukoha leiab kodulehelt www.enefitvolt.com.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volti võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.