Fermi Energia tuumablogi

Fermi Energia toetab Eesti tudengite välisõpinguid tuumaenergeetika vallas kahe stipendiumiga

Tuumaenergeetika ja tuumatehnoloogia on köitev ning rahvusvaheline valdkond, mille lõpetanutel avanevad väga laialdased võimalused töötada üle maailma ning loodetavasti ka Eestis.Foto: Shutterstock

Eestisse kaasaegset tuumajaama ehitamist kavandav ettevõte Fermi Energia annab välja kaks stipendiumi aastas, et toetada Eesti tudengite välisõpinguid tuumaenergeetika vallas. Stipendiumiga toetatakse välisõpinguid magistrantuuris kahe akadeemilise õppeaasta jooksul. 

Euroopa Tuumaenergia Ühingu asepresidendi ja Fermi Energia juhatuse liikme Henri Ormuse sõnul on parema tuleviku ehitamiseks vaja inimesi, kes seda teevad.

“Tuumaenergeetika vallas on vaja kompetentseid spetsialiste ja seda saab nii koolituse kui töökogemuse läbi. Esimene samm on koolitus. Meil kindlasti ei ole vaja tuumafüüsikute armeed, et Eestis väikseid moodulreaktoreid ehitada, aga 30-50 tuumavaldkonna spetsialisti, näiteks tuumaenergeetikud, -füüsikud, -keemikud, kiirguskaitse- ja tuumaohutuse spetsialistid, tuleks kindlasti järgmise 10 aasta jooksul koolitada. Alati on võimalus välisspetsialiste sisse tuua, aga meie soov Fermi Energias on investeerida Eesti noortesse ja nende tulevikku” selgitas Ormus.

Tuumavaldkonna spetsialsitide tööpõld on väga lai

Tuumaenergeetika ja tuumatehnoloogia on köitev ning rahvusvaheline valdkond, mille lõpetanutel avanevad väga laialdased võimalused töötada üle maailma ning loodetavasti ka Eestis.

Fermi Energia soovib tuua Eesti energiatootmise 21. sajandisse, arendades kaasaegset tuumajaama, mis tagab Eesti varustuskindluse elektriga iga ilmaga, soodsa hinna elektritarbijatele ning riigi kliimaeesmärkide täitmise. 

Stipendium antakse kaheks akadeemiliseks aastaks (2×10 kuud), 1000 eurot kuus. Stipendiumi saaja peab õpingute järgselt töötama kolm aastat Fermi Energias. 

Fermi Energia soovitab järgmiste ülikoolide magistriprogramme tuumaenergeetika erialal (MSc in Nuclear Engineering): KTH Kuninglik Tehnoloogiainstituut (Rootsi), LUT Lappeenranta Tehnikaülikool (Soome), ETH-EPFL ühendprogramm (Šveits). 

Fermi Energia jätkab seda, mida Eesti Energia alustas 14 aastat tagasi, kui kolm TTÜ tudengit (Merja Pukari, Henri Ormus ja Kaspar Kööp) said võimaluse minna õppima tuumaenergeetika magistriprogrammi Rootsi Kuninglikku Tehnoloogiainstituuti Eesti Energia stipendiumi abil. Nüüd on need kolm noort rahvusvahelisel tasemel karjääri teinud ja tunnustatud tuumaenergeetika spetsialistid, kes on ka kõik Fermi Energia kaasasutajad teiste oma ala spetsialistide seas. 

Kandideerimiseks tuleb täita taotlusvorm, lisada motivatsioonikiri ning soovituskiri. 

Kandideerimise tähtaeg: 31. juuni 2021. a.

Rohkem infot stipendiumi kohta ja taotlusvorm: https://fermi.ee/stipendium

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.