VIDEOD Ära viska pappkasti minema! Las laps meisterdab sellest pinali või miks mitte isegi maja

Pappkastidest saab meisterdada igasuguseid asju!Foto: Shutterstock

Kui ilm kipub teinekord olema sant, aga tahaks lapsi nutiseadmetest eemal hoida, siis pole muud, kui tuleb käised üles käärida ja tegutseda. Siin on mõned ideed, mida teha näiteks pappkastidest.

Internetist leiab hulga lahedaid ideid, mida pappkastidest meisterdada saab. Miks mitte võtta ette kujuteldav reis kosmosesse papist raketis või seigelda pappkastidest ehitatud laevaga muinasjutumerel. Pappkastidest saab ehitada mida iganes, sest fantaasial pole ju piire. 

Üks lõbus vaheldus, mida saab koos lastega ette võtta, on näiteks lihtsa mängumaja ehitamine. Selleks läheb vaja paari kasti, liimi, kääre, teipi, kartonginuga ja värvi või näiteks pakkepaberit või tapeedijääke. 

Kui peaks juhtuma, et mõnda nendest asjadest parasjagu kodus ei leidu, siis tuleb appi Pakendikeskus, mille tootevalikus on olemas kõik vajalik, et ehitada pappkastidest kasvõi uhke loss või kindlus. 

Kuna Pakendikeskuses leidub sadu erinevas mõõdus kaste, siis leiab sealt sobiva igaüks. Olemas on ka erinevad teibid, papi lõikamiseks vajalikud terariistad ja liim

Kes pelgab kohe suure projektiga algust teha ja maja ehitust ette võtta, siis tegelikult on võimalik kasulikke ja huvitavaid asju meisterdada ka väiksematest karpidest ja kastidest. 

Näiteks saab vanast mahlapakist teha pinali või kingakarbist projektori. Vaja pole midagi muud kui pealehakkamist. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.