Jälgi kellaaega! Kuidas oma igapäevaselt ostukorvilt mitu eurot kokku hoida?

Keskpäeval leiab F4A rakendusest kõige rohkem allahinnatud pakkumisi.Foto: Shutterstock

Igapäevaselt jalgu alt lööv hinnatõus paneb otsima soodsamaid alternatiive. Tartus asuvad Rimi kauplused on pilotiseerimas projekti koos rakendusega F4A, mille abil on võimalik juba enne poodi minekut teada saada, millistel toodetel on säilivuskuupäev kukkumas ning neid soodsamalt osta. Ja vähe sellest, lisaks odavamale ostukorvile saab igaüks anda panuse, et vähem toitu ära visataks. 

Keskpäeval on valikut küllaga

Parim nipp F4A rakendusest maksimum võtta on jälgida seda keskpäevasel ajal. Tavaliselt jõuavad just kella 12 paiku rakendusse värsked pakkumised. Õigel ajal jaole saades on toodete valik muljetavaldav.

Näiteks leidub rakenduses mõnusaid piimatooteid kohupiima või jogurti näol. Pidupäeva puhul võib saada isegi torte ja kooke kuni 50 protsenti tavahinnast soodsamalt. Päris igapäevasele toidulauale torti ju vahest ei osta.

Kui hommikusöögiks tervet torti ei soovi, siis kartma ei pea, et kõht tühjaks jääb – rakenduses leidub ka leiba ja saia. Ja kui võileivad hommikul ei isuta, siis leiab ka hea hinnaga erinevaid putrusid, millest saab kõhtutäitva hommikusöögi.

Häid mõtteid lõunasöögiks

Lõunasöögiks sooviks aga midagi toekamat kui võileib või hommikupuder. Rakenduses ringi vaadates leiab tipphetkel päris laia valiku toodetest, millest lõunasööki teha, näiteks searaguu või suitsusardell. 

Kui soovid õhtuks perele hot dog’e pakkuda, siis leidub ka selleks ideaalselt sobivaid lihaviinereid. Või miks mitte heeringa- või õrnsoolatud lõhefileed? Kui peas pole ühtki mõtet, mida lõuna- või õhtusöögiks valmistada, siis võib just F4A äpp oma soodsate leidudega heade ideede kohaks olla.

Lihatoodete kõrvale võib valida näiteks mõne Rimi kokkade valmistatud salati või kartulipudru. Või hoopis risoto, valikut jagub.

Ja kui kõht hakkab täis saama, siis on aeg magustoiduks. Lisaks juba eespool mainitud jogurtitele ja kookidele leiab keskpäeval valikust näiteks ka kummikomme või dražeesid – suu saavad magusaks kõik, kes vähegi soovivad.

Valikus on isegi taimi

Üllatusena võib tulla, et rakenduse abil ei ole võimalik osta ainult toiduaineid. Ka iluaeda või rõdule võib leida nii mõndagi sobivat. Näiteks soodsa kanarbiku- või eerikataime. Seega tasub kasvõi huvi pärast silma peal hoida, milliseid põnevaid pakkumisi Rimi kauplused teevad.

Vähem oluline ei ole ka sellise ostukorviga kaasnev emotsioon: ühelt poolt otsene kasu rahakotile, kuna ostukorvi pealt saab kokku hoida nii mõnegi euro, ning teiselt poolt saab anda oma panuse toidu raiskamise vähendamisse.

Praegu käib pilootprojekt kaheksas Tartu kaupluses, kuid sügisel plaanitakse laieneda kauplustesse üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.