Maikuus Tallinnas toimunud konverentsil Latitude59 jäi n-ö mõjuinvestorite (impact VCs) vestluspaneelist kõlama kaks tugevat mõtet: ESG (environmental, social, and governance) ehk keskkonna-, sotsiaal– ja ühingujuhtimise raamistik peaks iga ettevõtte jaoks olema baashügieen ning et tuleks lõpetada sõna impact niisama kasutamine. Seda põhjusel, et mõju saab olla nii negatiivne, neutraalne kui ka positiivne, kirjutab investor ja kliimatehnoloogiaettevõtte MT Nation OÜ (1MTN) kaasasutaja Kristjan Raude.
Aastal 2023 ei tohiks olla ettevõtteid, kes räägivad lihtsalt mõjust – tulemusi on vaja. Mõju peaks olema selgelt positiivne või äärmisel juhul neutraalne.
ESG kui baashügieeni on fookusesse seadnud nii Euroopa Liit kui ka näiteks Austraalia ja Kanada, sätestades senisest täpsemaid nõudmisi ja tingimusi ka raporteerimisel, mis rakenduvad 2024. aastal. Eesti koolitusmaastikul jäävad silma mitmed ettevõtjatele suunatud koolitused pealkirjadega “kas ja millega” või “kuidas ja millal” ESG raamistiku implementeerimisega alustada. See justkui annab signaali, et baashügieenist kui sellisest oleme siinmail kaugel. Aga kas oleme?
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.