Transpordiamet hoiatab: täna õhtul algav tihe lumesadu ja tugevnev tuul muudavad teeolud väga keeruliseks

Foto: Lisa Fotios / Pexels

Saartele jõuab alates täna pärastlõunast tihedam lumesadu, mis laieneb aegamisi mandrile. Kirdesse pöörduv tuul hakkab tugevnema ning tuisku on oodata eeskätt saartel ja rannikualadel. Teeolud muutuvad täna öösel ja homme hommikul väga keeruliseks.

Tihedamad sajupilved liiguvad öösel üle Lõuna-Eesti põhjapoole ning hommikuks tugevneb tuul ka sisemaal, mistõttu tuisku on laialdasemalt. Lund on oodata Lõuna-Eestis kuni 15 cm ja mujal Eestis 4–10 cm. Temperatuurid jäävad miinuspoolele.

Täna öösel ja homme hommikusel tipptunnil on teeolud üle-Eesti väga keerulised. Sajus ja tuisus muutuvad teed väga libedaks ja nähtavus halvaks.

Transpordiamet palub varuda homme hommikul sõitudeks rohkem aega kui tavapäraselt. Sajualadel tuleb vähendada oluliselt lubatud sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet ning arvestada pidurdusmaa olulise pikenemisega. 

Tallinna ringteel ning Tallinna sissesõiduteedel on homme hommikusel tipptunnil sõltuvalt rasketest teeoludest tõenäolised ka suuremad ummikud. Homse päeva jooksul sadu taandub alates läänest ida poole ning teeolud paranevad.

Suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus ega sobilik liiklemiseks tuisu, tiheda lumesaju ja libedaga.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.