Jäävihma ja libeduse tõttu laienes riigiteede eriline hoolderežiim ka Lõuna- ja Ida-Eestisse

F: Pixabay

Transpordiamet kehtestab täna kella 17-st kuni 23. jaanuaril kella 16-ni jäävihma ja libeduse tõttu riigiteedel Lõuna- ja Ida-Eestis rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi.

Täna hommikul kehtestas Transpordiamet erilise hoolderežiimi rohke lumesaju ja tuisu tõttu riigiteedel Pärnu ja Viljandi maakonnas.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Ilmaprognoosi kohaselt sajab õhtul mitmes kohas lörtsi ja vihma, paiguti võib sadada ka jäävihma ning Ida-Eestis lund. Kesköö paiku lääne poolt alates sadu harveneb. Mitmel pool on jäidet ja tekib udu. Põhjarannikul tuiskab, tuul on puhanguti kuni 25 m/s.

Läbimatutest teedest palume teatada riigiinfo telefonile 1247.

Transpordiamet palub liiklejatel olla sajualadel eriti ettevaatlik, alandada oluliselt sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Kindlasti peab iga liikleja arvestama, et suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus ega sobilik liiklemiseks tuisu, tiheda lumesaju ja libedaga.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.