Jäätmete ladustamise eest küsitavad saastetasud suurenevad 2023. aastal erakordselt palju ja see toob lisakoormuse nii tarbijale kui ka ringmajandusettevõtetele. Pärast hinnatõusu planeeriva eelnõu avalikustamist on kriitikat tulnud kõvasti (mille kokkuvõtet saab lugeda altpoolt). Rohegeenius uuris, kui palju kukub 2023. aastal riigi rahakotti eurosid, mis on teenitud jäätmete ladestamise saastetasu suurenemisest ja mis kokkuvõttes tähendab inimestele senisest suuremat kaudset maksukoormust.
Hea uudis on see, et riik on hakanud tõsiselt tegelema jäätmekäitlusega, mille ajend on Euroopa Liidu ees võetud eesmärgid. Kuigi senisest tõhusama jäätmekäitlusega oleks tulnud alustada varem ning teha seda liiga järsult gaasipedaali vajutamata. Nüüd on aga valdkonnaga kokku puutuvad ettevõtted ja organisatsioonid tagajalgadel, sest saastetasude uued maksunumbrid võtavad silme eest mustaks.
Halb uudis on see, et inimesed peavad hakkama senisest rohkem maksma, sest seda on vähe loota, et hoobilt muutub kogu elanikkond eeskujulikuks prügisorteerijaks, lõviosa jäätmetest võetakse korduskasutusse ja saastetasu sellelt riik ei teeni.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.