TalTechi ja Tehnopoli ühendava promenaadi arhitektuurikonkursi võidutöö eripäraks on rohetehnoloogilised lahendused.
Võidutöö „Microgrid“ autorid on Arhitekt Must OÜ-st Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Luisa Maria Männilaan, Lill Volmer, Katariina Mustasaar ja Lisett Eist.
Võidutöös seotakse erinevate iseloomudega avalikud ruumid kokku selge identiteediga tervikuks – promenaadi ümbritsevad hooned ja funktsioonid on tulevikus sujuvalt ühendatud, mis omakorda annab võimaluse suurendada koostööd kahe organisatsiooni vahel.
TalTechi rektor Tiit Land leidis, et promenaad hakkab ühendama nii inimesi kui ka ideid. Ta lisas: „Ülikool soovib ja loodab rohkem elu ja inimeste liikumist kampuses, eriti oodatud on tudengid ja tulevase riigigümnaasiumi õpilased.“
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuhi Indrek Orava sõnul võimaldab promenaad nii läheduses töötavatel kui ka elavatel inimestel saada osa testlinnaku pakutavast. „Tehnopoli linnakus katsetatakse pidevalt maailma muutvaid tehnoloogiaid ja innovaatilisi lahendusi, mis tänu atraktiivsele promenaadile on tulevikus huvilistele veelgi kergemini ligipääsetavad,“ sõnas Orav.
Uus promenaad sobitub Mustamäe ülikoolilinnaku põhjamaise modernistliku arhitektuuriga ning uue ühendusteega pakutakse välja ka lahendused energia lokaalseks mikrotootmiseks. Näiteks on promenaadi võidutöös pandud ette luua nutikas isemajandav energiavõrk.
Kokku esitati 30 000-eurose auhinnafondiga konkursile kuus võistlustööd. Žürii hindamiskriteeriumideks oli terviklikkus ja sobivus keskkonda, värskus ja tänapäevasus, funktsionaalsus ning ehituslik ökonoomsus.
Teise koha said Ninja Stuudio OÜ-st Merilin Jusilo, Joosep Pärn, Jaan Tiidemann, Jarmo Vaik ja Grete Veskiväli tööga „Järgmine peatus“. Kolmanda koha pälvisid Rutt Piir ja Teele Aaslaid Roadplan OÜ-st tööga „Pabertänav“.
Rohepromenaadi kõigi võistlustöödega saab tutvuda TalTechi raamatukogu ja majandusteaduskonda ühendavas klaasgaleriis kuni selle aasta lõpuni.