Eesti Energia blogi

Trad.Attacki ja Eesti Energia üleskutse: liigu looduses, korja prügi ja võida vinge auhind!

Eesti Energia alustas kampaaniaga „Tule rohevooluga kaasa“, mille eesmärk on anda inimestele positiivseid ideid energia säästmiseks ja puhtama tuleviku eest hoolitsemiseks.

Kampaanias lööb kaasa armastatud trad-pop-rokkmuusikaansambel Trad.Attack! Kuu aja vältel toimuvad sotsiaalmeedias Trad.Attack!-i eestvedamisel iganädalased üleskutsed, milles saavad kõik kaasa lüüa.

Sporti tehes koduümbrus puhtaks

Teise nädala väljakutse on proovida ploggingut ehk maakeeli prügijooksu. Ploggingu eesmärk on ühendada tervisesport prügikorjamisega, andes nii tavalisele treeningule hoopis uue ja kasulikuma mõõtme. Sealjuures saad valida endale sobiva treeningu raskuse: joosta, teha kiirkõndi, jalutada koeraga, teha koormuse tõstmiseks kükke või teisi jõuharjutusi.

Kuidas alustada plogginguga?

Esmalt kõige olulisem – võta õue minnes kaasa prügikott. Selleks, et ise mitte prügi juurde tekitada, kasuta juba materjale, mis sul juba olemas on – näiteks kasutatud paberkotid või riidest kotid, mida saad hiljem prügikasti tühjendada ja kodus puhtaks pesta.

Kasutada võid ka vana kilekotti, kuid pea meeles, et see võib võsas kergelt katki rebeneda.

Kuna prügikorjamine võib olla määriv, pane kätte kindad ja ole valmis ka selleks, et tavapäraselt teerajalt kõrvale astudes võivad mustaks minna ka jalanõud. Pea meeles ohutust – ära korja üles teravaid esemeid, vanu süstlaid ning pese koju jõudes käed kindlasti puhtaks.

Leia enda jaoks meeldiv marsruut ja kutsu endaga liituda ka sõpru ja tuttavaid.

Seltsis liikuda on mitmekesisem ja sõna levitades annad panuse ka algatuse populaarsuse kasvule. Kui kodulähedane kant on juba piisavalt puhas, avasta ka uusi piirkondi. Uusi radu saad leida näiteks Eesti Terviseradade kodulehelt.

Kui liigud metsarajal, looduses ja korjad samal ajal prügi, siis tee pilt sellest, kuidas sina looduses olles prügi korjad, postita see oma Instagrami kasutades #rohevool.

Märgi ära Eesti Energia ja 5 oma sõpra ning esita oma sõpradele väljakutse enda postituse tegemiseks. Väljakutses osalejate vahel lähevad loosi ka vinged auhinnad. Loe lähemalt kampaania veebilehelt!

Eesti Energia ja Trad.Attack!-i väljakutsed toimuvad sotsiaalmeedias, seega tasub jälgida nii @eestienergia kui ka @tradattack Instagrami ja Facebooki kontosid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.