Aasta lõpuks töötavad päikeseenergial ligi 100 Telia mobiilimasti

Telia päikesepark. Foto: Telia

Telia mobiilimastide kõrvale on viimase aastaga kerkinud 43 päikeseparki ning tänu sellele saavad kümned tuhanded kliendid kasutada mobiilsideteenuseid päikeseenergia toel. 

Taastuvenergia lahenduste arendaja Sunly City ja Telia Eesti sõlmisid eelmisel kevadel mahuka koostöölepingu, mille kohaselt ehitab Sunly City 2024. aasta lõpuks ligemale 100 Telia mobiilimasti juurde päikesepargid. 

Praeguseks on Telia mobiilimastide kõrval tööle pandud 43 päikeseparki ning ülejäänud parkide väljaehitamine jätkub tänavu. Valminud päikesepargid varustavad Telia mobiilimaste taastuvenergiaga, mis sisuliselt tähendab, et kümnete Eesti piirkondade inimesed saavad tarbida nii Telia mobiilset internetti kui ka kõnesidet päikeselt saadava energia abil.

Telia mobiilimastide juurde rajatud päikesepargid.

Telia võrgujuhi Mihkel Kõivu sõnul ehitati 2023. aastal Telia mobiilimastide kõrvale 40 päikeseparki ning selle aasta alguses lisandus neid veel kolm. 

„Hetkel on meie mastide juures valmis ehitatud ja sisse lülitatud 43 päikesejaama ning nüüd on käimas 2024. aasta plaanide tegemine ja ehitustööde ettevalmistamine. Plaanis on koostöös partneriga selle aasta lõpuks tööle panna kõik ligemale 100 päikeseparki,“ avaldas Kõiv. 

Telia juhatuse esimehe Holger Haljandi sõnul on see ettevõtte senise ajaloo suurim taastuvenergia projekt. „Kogu Telia Company grupp – sh Telia Eesti – on seadnud endale eesmärgiks muuta oma tegevus nii CO2 emissiooni kui ka jäätmevabaks. Taastuvenergia kasutamine on üks väga hea näide, kuidas me seatud eesmärkide täitmise suunas liigume,“ selgitas Haljand.

Sunly City ja Telia koostöös valmivate päikeseparkide tootmisvõimsus ulatub kõigi jaamade valmides 1200 kW-ni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.