Barbi ja BSH pisteti kasti! Kas Pakendikeskusel häbi ei ole?

Karbi Barbi oli esimene, kes sai Pakendikeskuselt endale suure karbi.Foto: Kanal2/Erlend Štaub

“Ole alati sina ise, välja arvatud juhul, kui saad olla Barbie. Siis ole alati Barbie.” Just see tsitaat võiks kuuluda kõigi nende lugematute sotsiaalmeediasse postitatud piltide alla, kus inimesed on pugenud Barbie karpi. Kas teate, mispärast valmistati Eestis esimene elusuuruses nukukarp? 

“Kõik hakkas pihta Kanal2 saatest “Suur komöödiaõhtu”. Kõigepealt tegimegi sinna Barbi karbi, järgmisena tegime saatesse “Tantsud tähtedega” Brigitte (Birgitte Susanne Hunt – toim.) karbi,” räägib Pakendikeskuse eritellimuste projektijuht Evelyn Tõnsing, kuidas Eestis algas suurem Barbie-maania. 

Kui võrrelda Barbie filmi ja Pakendikeskuses eritellimusel tehtavate karpide edu, siis võib öelda, et mõlemad purjetavad laineharja tipul. Barbie film on teeninud miljoneid ja Pakendikeskus on aastate jooksul saanud teha veel hulga teisi karpe. 

Kui Barbiet ei taha, siis võta Keni auto! 

Näiteks on hakanud Eestis oma elu elama Chantelle’i, Keni ja viimasena tehtud Meeli karp. Kuid nagu ühes telereklaamis kunagi öeldi, siis see pole veel kõik – Tõnsingul on tulnud eritellimusena teha ka Keni auto ja igasuguseid peosilte. 

Ometi on paljudes tekitanud pahameelt asjaolu, et filmis Barbie’t mänginud Margot Robbie ei kandideeri parima naisosatäitja Oscarile. Kurvastavatele inimestele võib lohutuseks öelda, et Pakendikeskusest võib endale tellida kasvõi näiteks eestipärase Oskari karbi. ”Kui inimesed tulevad oma esmapilgul hullude ideedega ja usaldavad need meile lahendada, siis meil on samuti väga põnev lõpuks näha seda ideed reaalsuses toimimas,” julgustab Pakendikeskuse turunduse ja e-poe juht Maarja Martin kliente.

Brigitte Susanne Hunt topiti saates “Tantsud tähtedega” just sellisesse karpi. Foto: Pakendikeskus

Tõnsingu sõnul seab tellitavate karpide kujundusele piiri vaid fantaasia. “Aga lisaks fantaasiale on vaja ka tehnilist teadmist, et karp ka päriselt toimiks,” hoiatab ta. 

Kui nüüd rääkida karbi hinnast, siis tuleb arvestada paarisajaeurose väljaminekuga. Karbi lõpphind sõltub suuresti sellest, millises mõõdus ja mitu neid tellida. 

Tahad karpi, aga ei tea kust alustada? 

Pakendikeskusest eritellimusega karbi soovijatel tuleb kõigepealt oma idee läbi mõelda ja siis saata neile päring aadressile eritellimused@pakendikeskus.ee. “Seejärel pannakse paika sobivad mõõdud ja järgmisena saab tootmisest hinnakalkulatsiooni. Kui hind sobib, siis on vaja karbi joonisele paigutada trüki kujundus ja seejärel läheb karp töösse,” kirjeldab Tõnsing protsessi. 

Tootmises trükitakse suurele lainepapplehele kujundus, seejärel lõigatakse välja karp ja lisatakse murdejooned. Vajadusel liimitakse karbi külg kokku ja karp ongi valmis tarneks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.