Pakendikeskus tuli lagedale nutika lahendusega pimedas liikujale

Helkurkott on hea abimees pimedal ajal.Foto: Pakendikeskus

Pimedal ajal ja ka siis, kui lumi sajab autoaknale, on juhil väga raske märgata tumedas riietuses inimest. Kui riiete külge riputatud elupäästev helkur pole sinu teema, siis on Pakendikeskusel olemas eriti nutikas lahendus – helkurmaterjalist kott. 

“Uduvihmaga on linnatuledes ülihalb musta riietunud jalakäijaid märgata, aga meie müüme selliseid helkurmaterjalist riidest kotte, mis on väga hästi autotuledes nähtavad. Lihtne asi, mida kaasa võtta, kui helkur ei meeldi,” räägib Pakendikeskuse e-poe ja turundusjuht Maarja Martin. 

Tema meelest on see ideaalne lahendus just neile, kellele ei meeldi helkurit kanda või kes alatihti unustavad selle üleriiete külge panna. Helkurkott on ühtaegu helkur ja ostukott ehk kaks ühes. “Ostukotti läheb ikka vaja, miks siis mitte juba helkurriidest, et ka teekond poest autosse või koju oleks turvalisem,” tõdeb Martin.

Särab sama eredalt kui liiklusmärk

Pakendikeskus tegi mõni aeg tagasi helkurkottidest video. Sellele viidates sõnab Martin, et linnatänaval särab helkurkott eriti erksalt siis, kui autotuled sellele peale paistavad. Ta lisab veel, et videos kasutatud kaamera ei püüa helkurkotti sama erksalt kui inimsilm. “Meenutab efekti, kui autotuled liiklusmärgile peale paistavad ja see vastu kiirgab.”

Pakendikeskuses vastutab helkurkottide eest ostujuht Jelena Andrijevski ja peamine põhjus, mis teda helkurkoti ideega tegelema ajendas, oli see, et ta on ise autojuht ja teab, kui oluline on jalakäijatel pimedal ajal helkurit kanda. “Helkurkott on helkurist kordades parem – esiteks, see on helkurist palju suurem ning ei saa jääda teel märkamata.” Teiseks teab ta omast käest, et välisriideid vahetades kipub teinekord helkuri ümber tõstmine ununema. Helkurkotiga seda muret pole. See on kaasas igal ajal. 

“Pimedal ajal 2in1. Mulle vähemalt tundub, et see võtab käekotis vähem ruumi, seda on mugavam hooldada ja see on ka vetthülgavam kui riidest kott,” selgitab Pakendikeskuse müügiassistent Mirjam Frank, miks temast on saanud helkurkoti fänn.

Koostöö kunstnikuga

Pakendikeskuse valikus on üheksa erinevat helkurkotti ehk endale sobiva peaks leidma igaüks. Lisaks on võimalik valida seljakoti või tavalise kandekoti vahel. 

Kaks helkurkotti on valminud koostöös kunstnik Marko Pikkatiga, kes on enda sõnul olnud aastaid Pakendikeskuse klient ja huviga jälginud ka nende reklaame. Seetõttu tundus talle 2022. aasta oktoobris pakutud koostöö huvitava mõttena. “Helkurkotile valisime pildid juba minu olemasolevate piltide seast. Aga kuna minu pildid on väga värvilised, siis jäid ainult piirjooned,” selgitab Pikkat.

Neid nööriga ülevalt kinnitõmmatavaid seljakotte saab tegelikult kasutada igal ajal ja igal pool, näiteks sussikotina, kergemal matkal matkakotina või miks mitte suvel rannakotina. 

“Kolleegid leidsid, et helkurkott oleks hea lahendus, kuhu kaks tema pilti peale panna,” lisab Martin. 

Pikkat tunnistab, et varem ta helkurist just ülemäära palju ei hoolinud, kuid tema mõttemaailm muutus, kui ta sai autojuhiload. “Pimedal ajal sõites mõistsin, kui halvasti on helkurita inimene ikkagi näha. See pole mingi reklaamitrikk, et “ostke helkurit”, vaid helkur on päriselt väga oluline asi ja ta võib päästa sinu elu,” selgitab Pikkat. 

Kuna helkur ei pea olema igav raske kolisev latakas, loodigi koostööna vahvad helkurkotid. 

Ka Andrijevski tunneb koostöö üle kunstnikuga heameelt, sest sellest on sündinud kotid, mis meeldivad paljudele. “Just need kotid olen ostnud oma lastele. Neile meeldivad need armsad kujundused kottide peal väga ja nad kasutavad neid kotte hea meelega,” sõnab Andrijevski. Ja tema süda on rahul, sest ta teab, et teel koolist koju on lapsed nähtavad. 

Andrijevski kiidab ka koti materjali, sest sellesse ei imbu mustus sisse ning seda saab pesta, nii et trükitud pilt pealt ei kao. “Alguses natuke kartsin, et materjal ei pea voltimise kohtadel vastu või kaovad mingi aja jooksul helkuri omadused, kuid siiani pole seda juhtunud,” räägib ta. 

Kogu pere kott 

Helkurkottide välja töötamise ajal rääkisid päris mitmed Pakendikeskuse töötajad, et hakkasid neid kotte ise kasutama ja neid osteti ka oma lastele või vanematele ja vanavanematele, sest need on head helkuri asendajad või lisaturvalisuse andjad.   

Helkurkotti võib julgelt kasutada ka poekotina, soovitavad Pakendikeskuse töötajad omast kogemusest. “Materjal on väga tugev ja sangad on just sellise pikkusega, et koti saaks panna õla peale,” kiidab Andrijevski.

Pakendikeskuses müüdavatest tekstiilist kottidest moodustab praegu lõviosa ehk 68 protsenti veel puuvillased või muud riidest kotid, aga polüesterkangast helkurkottide osakaal on tasapisi tõusnud 20 protsendini. Lisaks müüakse Pakendikeskuse kodulehel veel vildist kotte (7 protsenti) ja jutekotte (5 protsenti). 

Sooduskoodiga HELK15 on kõik polüestrist helkurkotid kuni veebruari lõpuni -15%. Kui oled Pakendikeskuse e-poes ostu vormistamas, ära unusta lisada kampaaniakoodi veergu koodi HELK15 ja vajutada kinnita. Seejärel arvutatakse ostukorvi hinnad üle.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.