#ärarääma episood 4: Ringdisain ehk kuidas valmistada kotti, mis kestaks kogu elu?

Ringmajandus ja ringdisain on kaks väga tihedalt seotud mõistet. Kui ringmajandus tähendab majandusmudelit, kus esikohal on ressursside võimalikult efektiivne ja jätkusuutlik kasutamine, siis ringdisain tähistab sisuliselt toodete ja teenuste disainimist, lähtudes ringmajanduse põhimõtetest.

Viimases “#ärarääma” episoodis rääkisime tuntud Eesti nahadisaineri Stella Soomlaisiga, kelle jaoks ringdisain ja jätkusuutlik eluviis on lahutamatu osa igapäevaelust. 

Tänavu juunis kümne aastaseks saanud Stella Soomlaisi nahastuudio disainerid lähtuvad erinevaid nahast aksessuaare disainides ja valmistades ringdisaini põhimõtetest.

Neist olulisimaks võib pidada võimalikult pika elueaga toodete pakkumist – mida kauem me ühte asja tarbime, seda parem on see keskkonna jaoks. Kuidas Stella Soomlais maineka nahastuudio loomiseni jõudis ja miks ringmajanduse põhimõtted tema jaoks eluliselt olulised on, kuula juba episoodist!

Episoodis saab kuulda nii Stella teekonnast nahadisainini kui ka sellest, miks tema jaoks on ringmajanduse ja keskkonnahoidliku põhimõtete järgimine osa inimeseks olemisest. Soomlaisi sõnul on ringdisaini põhimõtete sisseviimine ja levik kasvanud ettevõtete seas eriti teravalt viimase kahe-kolme aasta jooksul. 

Ühtlasi uurisime Stellalt näiteks seda, miks ikkagi nahast tooteid valmistada – turult võib täna leida ju ka “vegan” alternatiive? 

Eesti Pandipakendi kommunikatsioonijuhi Kerttu-Liina Urke ja Rohegeeniuse toimetaja Joonas Alliksaare juhitud #ärarääma podcast’i uusimat episoodi saad kuulata siit! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.