Kuula: Rohetund #30: Kuidas üks festival suudab keskkonnahoiuks teha rohkem kui teised? Aga räägime ka ebaõiglusest ja taimetoiduhirmust

Toitumisnõustaja ja I Land Sound festivali rohetiimi juht Eliis Salm. Foto: erakogu

Saadet toetab

Eesti festivalid lõhnavad praeõli, šašlõki ja praekartulite järele. Üks muusikafestival aga eristub. Illiku laiul juulikuu neljal päeval peetud I Land Soundil loobuti külastajate toitlustamisel suurima kliimamõjuga veise- ja teiste mäletsejate lihast.

Laiule saabunud korraldusmeeskonda ootas aga üllatus – rohkem kui 200 meest ja naist said 12 päeva jooksul süüa vaid taimetoitu. Kuidas alles kohapeal selgunud menüü vastu võeti ja mida lihatoitudele alternatiiviks pakuti?

Rohetunni toimetaja kutsus saatekülaliseks I Land Sound festivali rohetiimi juhi Eliis Salmi, et rääkida eriliselt keskkonnasäästlikkusele rõhuvast festivalist.

Arutelu käigus otsime vastust küsimusele, miks loomne toit ja piim on jõuliselt riigi toetustega peale sunnitud – näiteks lasteaedades ja koolides. Taimne piim peab aga oma koha pärast võitlema, kuigi sellel pole loogilist põhjendust. Paigast ära konkurents toimib hoolimata teadusuuringutest, mis on tõestanud taimse piima eeliseid loomse piima ees.  

Fotod 13.-16. juulil Illiku laiul peetud festivali korraldusmeeskonnale pakutud taimetoidust:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.