Päikeseauto telgitagused: Kauneim linn on Eestis Tartu!

“Kau-neim linnn on Eeestiiis Tartuuu, Eeeemaa jõõõee kalll-da peaaaal… !” – just nii tahaks ma hetkel kõigile kuulutada ning üldse mitte “vaiki olla, lauluviisi lõpeta”!

Miks? No esiteks – Tartu on viimased neli aastat mu kodulinn olnud ning pool Solaride’i meeskonnast tegutseb just nimelt siin – Emajõe Ateenas. Ja eks kaunis ole siin ka, aga seda teate te vast isegi.

Mul on hoopis uudisväärtuslikumat infot varuks!

Nimelt, NIMELT – Tartu linnavalitsus tegi meile möödunud nädalal suurepärase jõulukingi ja astus toetaja ning kaasamõtlejana solariderite ridadesse! See rõõmusõnum ju lausa nõuab lauluviisi üles võtmist, kas pole? Ümise julgelt kaasa – nii on Solaride’i nädalakokkuvõtet vaat et veelgi mõnusam lugeda!

Mammona:

 • No möödunud nädala kõrghetk oli mammona osas kindlasti Tartu linnalt tulev toetus, aga sellest oli juba juttu. Ja kui te nüüd mõtlete, kas see ongi see suur uudis, millega teid eelmises kokkuvõttes õrritasin, siis pean teile pettumuse valmistama. Toda suurt uudist varjame jätkuvalt saladuselooriga, ent loodan seda teiega juba õige pea jagada. 
 • Aga üldiselt on meie rahamasin hetkeks peatunud, sest potentsiaalsed partnerid on lülitunud pühade lainele. Seega hetkel on peamine fookus olnud pigem olemasoleva raha lugemisel, kulude planeerimisel ning uude aastasse planeeritud kohtumiste ettevalmistamisel. 

Inseneeria:

 • Nädala olulisim sündmus leidis aset ilmselt neljapäeval, mil meie elektroonika meeskonna helged pead kohtusid Solarstone’i (üli-)tehnilise direktori Mait Kukega, et arutada läbi viimase aja arengud. Astusime taas sammu lähemale päikeseelementide lõpliku asetuse ja paigaldusmeetodi kinnitamisele.

Kes veel ei tea, siis Solarstone on meie väärtuslik abiline ja sponsor ning Mait on nendepoolne asendamatu mentor, kes hiilgab teadmistega nii elektroonika, mehaanika kui motokrossi vallas. Maidu pühendumus on mentorluse tipptase – üks asi on toetada meid rahaliselt, aga panustada sellises mahus ja sellise kirega noorte juhendamisesse – kulda väärt!

 • Aga muus osas on üsna sarnane seis möödnud nädalaga. Kogu ressurss on suunatud CADimisele. Tsiteerides inseneeria projektijuht Mart Erikut: “Üldiselt on fookus auto mudeli valmimisel, ehk surume CADi, et kõik komponendid sisse saaks.”. 
 • Ühtlasi valmistan ette tööde garaaži kolimist, et toruraami keevitamine ja muud toredad tegevused võiksid alata. Iseasi, kas see garaaž saab olema EMÜ garaaž, nagu esialgu plaanitud, sest teate ju küll – koroona. 

Turundus:

 • Ettevalmistused selleks, et jaanuaris Prototroni TOP25 hulka pääseda. 
 • Võtame aastat kokku, teeme väikest retrospektiivi, et kõik tegevused, ahastused, rõõmuhetked, koosolekud ja sõnumid kokku koguda üheks ilusaks Solaride ’wrapped’ kogumikuks. Seega, väike ootusärevus kõigile numbrifännidele.
 • Ettevalmistused uuel aastal lahtirulluvaks kampaaniaks.
 • Üles läks Karl Aaviku lugu: “Autotööstuse tulevik – roheline või must”

Logistika:

UK-st ostetud akude saaga jätkub. Logistika tiimi juht Sven annab nüüd juba vähemalt lootust, et akud lähevad sel nädalal liikvele ning jõuavad enne Brexitit ja uut koroonatüve meieni.  Aga omaette küsimus on muidugi see, kuidas akud Austraaliasse saada, sest ohtlik veos, Austraalia-spetsiifilised piirangud, mittestandardsed lahendused jne.

Aga kui sul, armas lugeja, on väärtuslikke teadmisi, mis meid aidata võiksid, siis anna endast kindlasti märku. Lisaks üliasjalikele tudengitele kuuluvad mentoritena logistika tiimi ka Valter Veedler ja Haiti Arendi meie sponsori Ospentose juurest. Nende abil saame selle pähkli kindlasti lõpuks puretud, aga kui keegi juhtub teadma otseteed, siis palun, lipp püsti! 

Käsil on hustleri otsingud. Nimelt otsime omale Austraaliast paari võimekat eestlast, kes aitaksid sealsete teemadega ree peale. Kui kõige suurem pusle on kokku pandud ja oleme õnnelikult kogu täiega Eestist Aussi jõudnud, ootab ees rida uusi mõistatusi.

Majutus, garaaž, tööriistad, toitlustus, saateautod, reklaamid jne, jne. Seda kõike aitavad need kohapealsed hustlerid meil korraldada. Aga esmalt tuleb sobivad inimesed muidugi leida. Kui teate kedagi soovitada, andke meile palun märku! Muide, äge on see, et nii Eesti saatkond Austraalias kui Austraalia saatkond Eestis on igati valmis meid toetama ja nõustama. 

Meeskond:

 • Vestlused, vestlused, vestlused – ehk jätkuvalt hekseldame läbi erinevate meeskondadega liituda soovijate CVsid ning tutvume kandidaatidega.
 • Uusi inimesi möödunud nädalal ei lisandunudki, sest värbamistegevused on pooleli.

Aga Tartu teemadega lõpetades –  kui keegi veel ei teadnud, siis Tartu raekoja platsil on sel talvel liuväli! Kuna võimalus looduslikel veekogudel uisutada on kliimasoojenemisest tingitult pigem eluga riskimist eeldav erand kui reegel, siis tartlastele koju kätte toodud uisuväli pakub veidigi lohutust.

Aga lohutus ei ole veel lahendus. Sestap on eriline rõõm näha, et linn otsib ka reaalseid lahendusi ning investeerib muu hulgas tulevikutalendi ja tehnoloogia arendamisesse Solaride’i näol. #Muleiolesuva

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.