Hea teada: on vähemalt üks võimalus, mis pakub leevendust toidukaupade hinnatõusule!

Rimi omatooted kvaliteedis allahindlust ei tee.Foto: Rimi

Toidukaupade trööstitut hinnatõusu tunneme kõik omal nahal. Ühel või teisel moel paneb see otsima odavamaid alternatiive, aga kuidas seda teha nii, et ei peaks tegema järeleandmisi kvaliteedis. Ühe väga hea alternatiivina tasub vaadata kaupluste omamärgitoodete poole.

Kvaliteedis järeleandmisi ei tehta

Rimi ostujuhi Talis Raaki sõnul on omamärgitooteid üldjuhul seostatud just soodsa hinnaga .”Viimastel aastatel on Rimi lisanud rõhku soovile pakkuda kliendile tervislikku, kõrge kvaliteediga jätkusuutlikku toodet hea hinnaga,” rõhutab Raak. 

Toodete arendamisel järeleandmist toodete kvaliteedile ei tehta. “Pigem oleme läinud isegi sammukese edasi ning omamärgitoodete kehtivad isegi kõrgemad kriteeriumid, kui sarnastel turul olevatel bränditoodetel,” räägib Raak. Näiteks on vähendatud toodetes lubatud e-ainete hulka, lisaks on vähendatud lubatud piire soolale ja suhkrule. “Meie sortimendis on ainult jätkusuutlikud kalatooted ning oleme toodetest eemaldanud palmiõli,” toob Raak mõne näite. Ehk tegelikult on omamärgitoode justkui garantii, et klient viib koju kvaliteetse kauba.

Kuidas toode siis konkurentidega võrreldes soodsam saab olla?

Kuna kvaliteedis järeleandmisi ei tehta, siis peamiseks hinna mõjutajaks on madalamad investeeringud ning toodete mahus. “Meil valmistatakse üldjuhul omamärgitooteid kõigile kolmele Balti riigile ühes kohas, mis tähendab oluliselt suuremaid koguseid,” toob Raak välja põhjuse, mis aitab hinda konkurentidega võrreldes madalamal hoida. See on ka üks olulisemaid argumente, miks soovitakse omamärgitoodete arendamisega tegeleda.

Sageli on omamärgitoodete taga ka hästi tuntud kodumaised tootjad, kes paralleelselt omavad ka enda brände jaekettide riiulitel. “Põhjus on lihtne – omamärgitoodete tootmiseks on vajalikud suuremad mahud, millega saavad hakkama suuremad tootjad,” räägib Raak. Tema sõnul on pea 15 protsenti kogu värskest toidukaubast tegelikult toodetud Eestis. “Aga näiteks piimatoodete puhul ulatub see koguni 80 protsendini,” lisab ostujuht.

Kõige populaarsemate toodetena toob Raak välja ikka kõige sagedamini kasutatavad toiduained nagu piim, suhkur, hapukoor ja lihatooted. “Kuid pikki aastaid on eestlaste lemmikuks olnud Rimi erinevate maitsetega soolapulgad ning inimesed on hästi vastu võtnud ka hiljuti meie kauplustesse jõudnud I love eco mähkmed.

Ka Rimi Basic sarjast leiab palju igapäevasesse toidukorvi kuuluvaid toiduaineid.Foto: Rimi

Kõige soodsamad tooted leiab Rimi ja Rimi Basic sarja toodetest

Rimil pakub oma valikus väga mitmeid erinevaid omamärgitooted:

Kõige soodsamasse segmenti kuuluvad Rimi ja Rimi Basicu nime all leiduvad tooted. Mõlema kaubamärgi valik on kujundatud spetsiaalselt perede vajaduste järgi. Valikus leidub nii tervislikke piimatooteid, puu- ja köögivilju, hommikusöögihelbed ja palju muid tooted. Rimi Basicu valikust põhilised toiduained, mida kasutatakse igapäevase söögi valmistamiseks. Samas leiab Rimi Basicu brändi alt ka lihtsamaid olmekaupu. Rimi ja Rimi Basicu sari sobib inimestele, kes soovivad osta lihtsaid tooteid väga soodsate hindadega.

Rimi pakub ka premium-segmendi toodetele omamärgitooteid. Neid leidub Selection by Rimi nime all, millle eesmärgiks on pakkuda autentseid maitseid erinevatest riikidest ning ökoloogilise brändina kogum tuntust I love eco.

Lisaks on veel esindatud Rimi planet, Rimi Greatlife, Rimi Express ja Elu maitseb paremini alambrändid, mille hulgast leiab palju hea kvaliteedi ja hinna suhtega tooteid. Ning pidevalt kasvab ka kodumaiste tootjate osakaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.