Teeme ise! Hakkajad inimesed jagasid fotosid enda valmistatud jõuluampsudest ja jõulukaunistustest, mida lähedastele pühadeks kinkida

Käsitööna valminud pulgakoogid.Foto: Karin Suvi

Veidi üle kuu on jäänud jõulupühade täistemisani ning ilmselt mõtlevad paljud juba sellele, mida lähedastele kinkida. Iga-aastane ostukuur võib tekitada parajalt peavalu ning teha rahakoti täiesti tühjaks, kuid nutikad Eesti inimesed on leidnud erilisi viise, kuidas hoopis säästlikumalt pühadekingitusi teha.

Facebooki-grupi Tarbime Targalt novembrikuu väljakutseks on jagada kommentaarides, mida on inimesed jõulukinkideks või jõulukaunistusteks ise valmistatud. Vaatame üle!

Küpsetised, hoidised ja kaunistused

Üks kommenteerija, Karin Suvi, küpsetab vanade küpsiseraudadega erikujulisi küpsiseid ja pakib need sädeleva paberi sisse. Juba kolm aastat tagasi registreeris ta PTA-s enda koduköögi ja asus valmistama oma lapsepõlve aegseid küpsetisi, nagu nostalgiavahvlid ja krustaadid. Küpsistest jääb aga järele hulga servasid ning tekib ka omajagu praaki, mida kinkida ei sobi – kõigest sellest teeb ta pulgakooke. “Olen väga kokkuhoidlik kondiiter ja midagi raisku ei lähe,” ütleb ta ise. 

Vahvlid ja mesi.Foto: Marion Silm

Nutikaid valmistajaid on teisigi. Kadi Lepasepp sõlmib makrameenöörist kauneid küünlalaternaid. Marion Silm teeb vahvleid ja mett ning paneb need kenasse pakendisse. Kairi Peters valmistab enda korjatud ja kuivatatud piparmündi-pärnaõieteed, millele lisab juurde oma mesilaste mee ja Mari-Liis Iloveri retsepti järgi tehtud küpsised. Heivi Orastel valmivad aga juba teist aastat kinkidena hoidised, seekord sai purki ise tehtud boršipõhi.  

Mitu purki boršipõhja.Foto: Heivi Oraste

Nagu näha, siis leidub meil hakkajaid tegijaid, kellelt inspiratsiooni ammutada. Ehk soovid sinagi tänavustel jõuludel raha kokku hoida ning valmistada jõulukingitused ise.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.