Kuula: Rohetund #46: Miks Eesti ei vaja tuumaelektrijaama?

Müüdimurdjad pressikonverentsil (paremalt): ELFi taastuvenergia ekspert Ingrid Nielsen, Eesti Rohelise Liikumise vanemekspert Madis Vasser, energeetikadoktor Einari Kisel, Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige, politoloog ja ajakirjanik Erik Moora, Rohetiigri nõukogu esimees Andres Veske. Foto: Ivar Soopan

8. mail olid Tallinnas Euroopa Majas koos tuumaenergia müütide kogumiku loojad, kes põhjendasid, miks sellist analüüsi oli vaja teha ning millised käibele läinud müüdid on oskusliku lobitöö tulemusel hakanud oma elu elama. 

Tuumaenergia müütide kogumik seab kahtluse alla terve rea avalikus arutelus laialt levinud väiteid nagu tuumaenergia oleks Eestile hädavajalik või aitaks lahendada keskkonnaküsimusi. Kogumiku koostajad leiavad, et Eestil on mõttekas suunata kogu tähelepanu taastuvenergiale, et saaksime taskukohase energia võimalikult kiiresti, teatas Eestimaa Looduse Fond eilses pressiteates.

Rohegeeniuse vastutav toimetaja Ivar Soopan pakub kuulamiseks peaaegu täispikkuses pressikonverentsil räägitut. Tuumaelektrijaam on väga suure mõjuga. Otsus nii kaaluka energiataristu ehitamiseks ei tohi tulla või tulemata jääda ühekülgse või moonutatud teabe põhjal.  

Müütide kogumiku koostasid Eestimaa Looduse Fond, Rohetiiger, Eesti Roheline Liikumine ja Kriisiuuringute Keskus. Ettevõtmist toetas Euroopa Liidu LIFE Programm.

Loe ka:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.