Kuus tundi looduses: täna algas järjekordne koroonavõistlus

Foto: Unsplash

Täna alanud kolmanda koroonarogaini käigus saad inimesi kohtamata kuus tundi looduses liikuda ja Võsu kandis laiuvates rannametsades tutvuda Eesti ühe kauneima maastikuga.

10.-18. maini toimuva võistluse kohta ütlevad korraldajad, et tegemist on maailma ajaloos kolmanda koroonaviiruse pandeemia ja riigis kehtiva eriolukorra tingimustes läbiviidava rogainiga. Esimene samalaadne üritus toimus Järvamaal Valgehobusemäel, teine Raplamaal Kahalas.

Rogain on võistkondlik orienteerumismatk, mille eesmärgiks on kontrollaja jooksul koguda võimalikult suur punktisumma maastikule paigutatud kontrollpunktide läbimisest, iga punkti väärtus on erinev, sõltudes asukohast ja tehnilisest keerukusest.

Tavaliselt korraldatakse rogainid ühise stardiga, kuid koroonarogainis tuleb järgida sotsiaalse distantseerumise kohustust (2+2 reegel). Võistlejad ei puutu kokku üksteise ega korraldajatega, tiimi liikmete arv on piiratud kahega (välja arvatud pereklassis).

Registreeruda tuleb veebivormi kaudu, pärast registreerumist ja võistkonna kümneeurose osalustasu maksmist saadetakse osalejale kaart, mis tuleb ise välja trükkida.

Start ja finiš on RMK Oandu telkimisala parkimisplatsil, jalgsi võistlejatel on loodusest punktide kogumiseks aega kuus, jalgratturitel neli tundi.

Eelmisel koroonarogaini etapil punkte korjanud Rohegeeniuse võistkond nägi rajal viibitud aja jooksul eemalt kaht inimest ja kaht koera. Inimestega õnnestus sotsiaalse distantseerumise kohustust täita, koerad soovisid siiski inimesi lähemalt uurida.

Lisainfot ürituse kohta saab Facebooki lehelt.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.