Metsarahvapäev toob järgmisel nädalal Eesti metsa üle 50 vabaõhuürituse

17. septembril toimub üle-eestiline Metsarahvapäev. Sel päeval panevad metsaga seotud inimesed ja ettevõtted õlad kokku, et pakkuda Eesti inimestele parimaid metsaelamusi.

Päeva jooksul saab õppida metsas ellujäämist, metsaköögi nippe, külastada suurimaid puidutööstusi, aga ka õppida kalastamise saladusi ja isegi minna põdra pulma. Kogu teave ja üritused on leitavad aadressil metsarahvapaev.ee. Sündmused on osalejatele tasuta.

“Metsarahvapäeva elluviimisele aitavad kaasa kaitseliitlased ja jahimehed, metsaomanikud, loodusgiidid ja suured tööstused, kes kõik annavad endast parima, et see päev oleks põnevaid metsaelamusi täis,” ütles MTÜ Eesti Metsaseltsi president ja Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. “Viimase aja jooksul on Eesti inimeste pilgud pööratud veelgi rohkem metsa poole ning huvi hakkamasaamise ja kriisiks ettevalmistumise vastu on kõrge. Kuid mets pakub lisaks varjupaigale ka rekreatsiooni, tööd, toorainet ja toitu ning sellist mitmekesisust arvestades pakume kasulikku infot ja kogemusi nii suurtele kui väikestele huvilistele.” 

Zuba-Reinsalu soovitab soojalt ka matku ja metsaretki, mida sel päeval saab kogeda igas Eestimaa nurgas. “Sageli me ei aimagi, kui palju huvitavat on metsa kohta õppida. Kui aga käia rektel koos professionaaliga, kes on oma elu metsaga sidunud, avardab see silmaringi ja annab palju uusi teadmisi.”

Metsarahvapäev on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lapsed saavad osa võtta mitmest põnevast ja mängulisest matkast ja õpitoast. Skaudid õpetavad metsas hakkama saamise nippe Tagametsa jahilossis (Järvamaal) ning Orava talu (Raplamaa) on lubanud kokkusaamist oravatega, Raplamaa Lau külas toimub aga matk väikestele külalistele mööda maalilist laudteed. Lastele mõeldud ürituste nägemiseks palume valida metsarahvapaev.ee kodulehel vastava filtri.

Mitmed korraldajad on lubanud kokkusaamisi ka metsloomariigiga, olgu selleks kobraste pesa, põdrapulm või karu jäljed. Samuti on kavas üritused, kus saab korraga nii matkata, tutvuda metsatehnikaga, istutada puid kui ka nautida metsaköögi parimaid hõrgutisi. Rohkem teavet ja uudiseid leiab ürituse kodulehel www.metsarahvapaev.ee või facebook.com/metsarahvapaev

Üritust korraldab MTÜ Eesti Metsaselts ja toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), MTÜ Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning MTÜ Eesti Erametsaliit. Metsarahvapäev on kõigile osalejatele tasuta. Leia oma lemmiküritus enam kui 50 võimaluse seast, registreeri oma külastus ja tule naudi Eesti kaunist loodust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.