Vabariigi terviseks läbiti üle 50 000 kilomeetri

Foto: Jarek Jõepera

Sel aastal tegid “Vabariigi terviseks” üleskutse raames eestimaalased maailmale n-ö tiiru peale – nelja päeva jooksul liiguti üle Eesti enam kui 50 000 kilomeetrit.

Talvistele ilmaoludele kohaselt läbiti neist suurem osa, üle 29 000 kilomeetri, suuskadel. Ligi 15 000 kilomeetrit aga kõnniti või matkati. Kõige enam liikumiskilomeetreid koguti Nõmme-Harku, Haanja, Pirita, Kõrvemaa, Keila ja Jõulumäe radadel.

SA Eesti Terviserajad juhataja Assar Jõepera ütles, et “Vabariigi terviseks” üleskutsest võeti osa igast Eestimaa paigast – Narvast Pärnuni ja Kõpust Vastseliinani.

“Rõõmustav on statistikast näha, et kaasa lõi hulk ettevõtteid, kes motiveerisid oma meeskondi vabadel päevadel enda tervise eest hoolitsema ja looduses liikuma,” lausus Jõepera. “Liikumiskilomeetrid märkisid üles ka suuremad sõpruskonnad, kes üheskoos pikka nädalavahetust veetsid. Sümpaatset aktiivse liikumise eeskuju näitas ka vabariigi president Alar Karis, kes koos abikaasa Sirje Karisega võttis osa Aegviidus toimunud presidendimatkast.” 

Jõepera lisas, et hoolimata alanud märtsikuust on enamik suusarajad heas korras. “Kõige paremad suusatamisolud on Lõuna-Eestis, kuid väga heas korras suusaradu leiab tänu rajameistritele kõikjal üle Eesti. Miks mitte just nüüd, koolivaheajal, siirduda suusarajale kevadpäikest nautima ja hoida edasi seda liikumisaktiviteeti, mida vabariigi aastapäeva nädalavahetusel üle Eesti näidati!” julgustas terviseradade eestvedaja.

Ajakohast rajainfot saab vaadata veebist terviserajad.ee.

Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Tänaseks on Terviseradadest saanud üks suurimatest liikumisharrastuse mõjutajatest Eestis. Kokku on Eestis enam kui 1100 kilomeetrit aasta läbi kasutatavaid terviseradasid, mida külastati 2022. aastal rohkem kui 8 miljonit korda ning mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.