Üle 30 riigikogu liikme on andnud lubaduse karusloomafarmide keelustamise poolt hääletada

Rebased karusloomafarmides.Foto: Shutterstock

Täpselt nädala pärast otsustab Riigikogu, kas karusloomafarmid Eestis keelustatakse. Selle ajaloolise otsuse eel on juba 33 parlamendiliiget andnud loomade eeskoste organisatsioonile Loomus lubaduse vastava eelnõu poolt hääletada.

Loomus on oma kodulehele lisanud erilehe, kus on kirjas kõik eelnõu algatajad ning need Riigikogu liikmed, kes on oma poolehoidu karusloomafarmide keelustamisele kinnitanud. Loomasõbralike poliitikute esile tõstmisega soovib Loomus ka teisi Riigikogu liikmeid julgustada andma lubadust eelnõu toetada.

“Karusloomafarmide keelustamisega saame olla eeskujuks nii lähiriikidele kui ka maailmas laiemalt. Eesti rahvas on väljendanud toetust selle julma tööstuse lõpetamisele ning kutsume poliitikuid üles kuulama oma inimesi ning langetama loomasõbralikku otsust. Meil on rõõm, et eelnõu poolt on juba hääletada lubanud nii Sotsiaaldemokraatliku erakonna, Reformierakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kui ka Keskerakonna liikmed. See tõestab, et teema on oluline kõigi erakondade jaoks ning on aeg karusloomafarmid lõpuks keelustada,” sõnas Loomuse kommunikatsioonijuht ja juhatuse liige Annaliisa Post.

Karusloomafarme keelustava eelnõu andsid sisse eelmisel suvel Riigikogu liikmed Jevgeni Ossinovski, Raimond Kaljulaid, Indrek Saar, Heljo Pikhof, Helmen Kütt, Riina Sikkut, Jaak Juske, Katri Raik, Kalvi Kõva, Lauri Läänemets, Keit Pentus-Rosimannus, Yoko Alender, Jürgen Ligi, Signe Riisalo, Jüri Jaanson, Toomas Kivimägi, Liina Kersna, Johannes Kert, Madis Milling, Mart Võrklaev, Siret Kotka, Andrei Korobeinik ja Oudekki Loone. Osa neist ei kuulu enam Riigikogu koosseisu.

Lisaks algatajatele on eelnõu toetada lubanud Natalia Malleus, Mailis Reps, Marika Tuus-Laul, Ruuben Kaalep, Tiiu Aro, Toomas Järveoja, Signe Kivi, Eerik-Niiles Kross, Õnne Pillak, Heidy Purga, Mati Raidma, Timo Suslov, Vilja Toomast, Marko Torm ja Eduard Odinets. Nimekiri täieneb jooksvalt ning kõigi toetajatega saab tutvuda Loomuse kodulehel: https://loomus.ee/luban-haaletada-eelnou-poolt/

Eelnõu läbis mullu oktoobris esimese ja tänavu mais teise lugemise. Kolmas lugemine toimub 2. juunil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.