Puud vajuvad raske lume all liinidele, ligi 10 000 klienti on elektrita

Foto: Pixabay

Täna öösel alanud tugev lumesadu on taas põhjustanud mitmel pool elektrikatkestusi. Kõige ulatuslikumad rikked on Kagu-Eestis, Harju-, Pärnu- ja Viljandimaal, õhtuse seisuga on elektrita umbes 9500 klienti.

Elektrilevi kriisikomisjon töötab selle nimel, et inimeste elektrivarustus esimesel võimalusel taastada.

„Talv algas sel aastal raske ja märja lumega, mis ladestul puudel, oksadel ja liinidel,” ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm. “Sellele järgnesid miinuskraadid ning lumesajud on vahelduvalt kestnud juba üle kahe nädala, tuues kaasa viimase saja aasta lumerekordi. Kui esialgu kukkusid liinidele nõrgemad puud ja oksad, siis lumesadude jätkumisel kukuvad nüüd liinidele juba suured puud ka rohkem kui 10 meetri kauguselt, murravad maste, lõhuvad traaverseid ja rebivad puruks juhtmed. Nii on tekkinud olukord, kui brigaadid lahendavad järjest rikkeid liinidel, aga uued ja veel suuremad puud murduvad ning tekitavad taas katkestusi.”

Härmi sõnul lahendavad täna kahes vahetuses rikkeid üle 200 inimese. “Harju-, Jõgeva-, Tartu- ja Põlvamaal saame tänase päeva jooksul täna tekkinud keskpinge rikked lahendatud, Pärnu- ja Raplamaal homse päeva jooksul ning Valga-, Viljandi- ja osa Võrumaa keskpinge rikete lahendamisega võib minna kuni neljapäevani. Teeme koos partneritega kõik mis võimalik, et rikked võimalikult kiiresti lahendatud saaksid,“ lausus Härm.

Eesti pindalast on 61% kaetud metsaga ja osa väga tiheda metsaga. Kogu Elektrilevi võrgust paikneb ca 20 000 km liine metsaaladel, mida mõjutavad ilm ja loodus. Järgnevate päevade sula muudab puudel oleva lume veelgi raskemaks ja see võib kaasa tuua uusi rikkeid.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.