Tuleoht on kõikjal erakordselt suur, lähipäevil on oodata äikest

Foto: Pixabay

Ilmateenistus hoiatas täna, et Eesti metsades püsib väga suur tuleoht ja kuumakraadid küündivad peaaegu kõikjal ligi 31 kraadini.

Erakordselt kõrge on tuleoht Harju-, Järva-, Rapla-, Valga-, Lääne-, Viru-, Hiiu- ja Viljandimaal, kohati ka Pärnu-, Võru- Tartu-, Saare-, Jõgeva- ja Põlvamaal.

Kõikides maakondades peale Saaremaa võib õhutemperatuur tõusta kuni 31 kraadini. Saaremaa soojapügalate maksimum on ilmateenistuse hoiatuse kohaselt 29 kraadi.

Homme päeval on Kirde-Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, mujal pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, põhjarannikul kuni 11, puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul ja sajupilvede all kohati 17°C.

Esmaspäeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma, on äikest. Puhub ida- ja kirdetuul 4-10, põhjarannikul puhanguti kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 22..27, rannikul kohati 17°C ümber.

Teisipäeval võib üksikutes kohtades sadada hoovihma ja olla äikest. Puhub valdavalt idakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 23..28, rannikul kohati 18°C ümber.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.