Uue nädala algus tuleb soe ja sajune

Foto: Pixabay

Järgmise nädala esimeses pooles tõusevad päevaste õhutemperatuuride maksimumid taas 27-28 kraadini ja oodata on nii päikesepaistet kui ka vihmasagaraid.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva vahelduva pilvisusega ilm ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub valdavalt edela- ja läänetuul 2–6 m/s. Sooja on 11–17 kraadi. Esmaspäeva päeval on samuti vähese ja vahelduva pilvisusega ilm ning mitmel pool sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 3–9 m/s. Sooja on 19–24 kraadi.

Teisipäeva öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja läänetuul 3–9 m/s. Hommikuks pöördub tuul saartel lõunasse. Sooja on 9–14, rannikul kuni 17 kraadi. Teisipäeva ennelõunal on pilvi vähe ja ilm sajuta, pärastlõunal aga saartelt alates pilvisus tiheneb, sajab hoovihma ja tekib äikeseoht. Õhtuks jõuavad vihmapilved mandrile. Puhub lõunakaaretuul 3–9, saartel puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 22–27, rannikul kohati 20 kraadi.

Kolmapäeva öösel pilvisus tiheneb ja vihmasadu levib läänest itta üle maa. Kohati on äikest. Tuul pöördub kagust edelasse 5–10, saartel puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 14–19 kraadi. Kolmapäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 5–10, põhjarannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 19–25, Ida-Eestis kuni 28 kraadi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.