Eesti Looduse fotovõistluse võitis pilt kurgede kaklusest

Toonekurg. Foto: PIxabay

Ajakirja Eesti Loodus 23. fotovõistluse loomafotode kategooria peaauhinna pälvis Kalmer Lehepuu fotoga valge-toonekurgede verisest võitlusest.

“Toonekurepesa juures oli asi pinev: üks pesa, aga kolm toonekurge. Võitlus pesa pärast oli väga pingeline, keegi ei tahtnud loobuda ja vähemalt ühel kurel oli lõpuks veri väljas,” rääkis Lehepuu pildi saamisloos.

Noorte kategoorias sai loomafotode peaauhinna Evalotta Začek pildiga noorest käost. Kuigi traditsiooniliselt saab võistluse peaauhinna parim loomapilt, on sama väärtuslikud ka taime- ja seenefotode peaauhinnad.

Taimefotode peaauhinna üldarvestuses pälvis Janek Joab ja seenefotode peaauhinna sai Tõnu Ploompuu. Auhinnad anti üle 2. detsembril Tartu loodusmajas toimunud fotovõistluse lõpuõhtul.

Sel aastal osales võistlusel üle 1300 foto 230 autorilt. 

Pilte hindasid vikipedist Ivo Kruusamägi, Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, mükoloog ja kunstnik Bellis Kullman, botaanik ja fotograaf Ott Luuk, loodusfotograaf Urmas Tartes ning kunstnik Margot Sakson. Eriauhindade saajad otsustasid auhindade väljapanijad.

Auhinnasaajate fotosid saab vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.