Hiiumaale võis ujuda karu

Karu on 2022. aasta loom, keda nüüd võib trehvata ka Vormsil. Foto: Tiit Hunt

Hiiumaal Emmaste jahiseltsi maadel leiti 8. augustil karujäljed, mis annab alust arvata, et karu on jõudnud Hiiumaale, teatas Eesti Jahimeeste Selts (EJS) sotsiaalmeedias.

Kohaliku jahimehe Tiit Reha sõnul on plaanis asja edasi uurida. “Käisime kohapeal ka, aga kuna oli sadanud, siis jälge enam nii hästi näha ei olnud. Paigaldame piirkonda ka rajakaamerad, et täpsemaid kinnitusi saada,“ sõnas Reha.

Jahimehe sõnul olevat Hiiumaa teisel pool Suureranna kandis ka juba kevadel karu jälgi nähtud. Selle piirkonna ja praegu nähtud karujälgede asukoha vahe on ligikaudu 40 kilomeetrit.

EJS-i tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe sõnul on alust siiski arvata, et praegu fikseeritu järgi on tegemist ühe karu jälgedega. “Kui karu juba Hiiumaale läheb, siis see tähendab seda, et karudel hakkab juba mandril ruumi väheseks jääma,“ sõnas Lillemäe.

Karu ujumisvõimed on head, kuid jahimeeste sõnul ta arvatavasti väga pikka teed ette ei võtnud. “Kõige tõenäolisem tee, mida pidi karu tuli on Noarootsi-Vormsi-Hiiumaa,“ rääkis Lillemäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.