Aga see pole veel kõik. Lindi lapsed said seekord hakkama väga andeka kuusega, mis on valmistatud vanadest plastpudelitest. Nende kuusk on tehtud ühte värvi rohelistest pudelitest – nii et tulemuseks on üks tõeliselt roheline puu. Jällegi üks väärt mõte, kuidas pudeleid peale taara kokkuostu veel majapidamises kasutada saab.
Igas mõttes rohelise kuuse tegemise õpetus
Lindi küla elanik ja lapsevanem Merle Jantson pani Rohegeeniuse lugejate jaoks kokku ka taolise kuuse meisterdamise õpetuse.
Hoia alles kõik suured plastikpudelid, mille sa oled tühjaks joonud. “Meie kasutasime Sanpellegrino rohekaid pudeleid – just neid oli lihtsalt ohtralt. Selle pudeli suurusest lähtuvad meie kuuse mõõdud. Aga muidugi võib teha ka ükskõik millistest pudelitest, kasvõi iga „korrus“ isemoodi pudeleist”, selgitab Jantson.
Leota pudelitelt lahti kõik sildid ja lase seejärel pudelitel ära kuivada. Hoia triipkoodiga sildid kindlasti alles – saad need peale kolmekuningapäeva, kui oma kuuse „välja viid“, tagasi pudelitele kleepida ja pudelid taaraautomaati viia.
Nüüd kutsu karkassi ehitamiseks appi oma küla kuldsete kätega mehed – sellised, kes oskavad kõike ja kellel on igasugused tööriistad ning vineeritükid-lauajupid juba mitmeid põlvkondi kuuris olemas. “Meie külas on selliseks „kogukonna raudvaraks“ onu Jüri, onu Toivo ja onu Ülo, kes tegid valmis kuuse karkassi,” avaldab Jantson. Karkassi jaoks lõikasid nad vineerist 8 rõngast. Rõngaste läbimõõduks (servast serva) on umbes-täpselt 119, 105, 91, 77, 63, 49, 35 ja 21 cm. Kõigil rõngastel on ühelaiune äär: 10 cm.
Seejärel panime rõngad üksteise peale – ikka järgemööda nii, et kõige suurem sai kõige alla ja kõige pisem kõige peale. Rõngad kinnitasime üksteise külge puuklotsidega (kõrgus 17 ja laius 7 cm). Kõige tippu sai vineerketas läbimõõduga 7 cm. Ja kõige alumise ketta alla tegime jalad ka – kandilistest puuklotsidest. Jantson rõhutab, et kõiki kinnitustöid oleks mõistlik teha kruvidega, sest neid saab taaskasutada.