Ragn-Sells tõstab pakendijäätmete äraveo hinda ja lõpetab osas omavalitsustes kollase pakendikoti teenuse

Igapäevased pakendid, mille edasine kasutusala on erinev. F: Ivar Soopan

Pakendijäätmete äraveoteenust pakkuv Ragn-Sells tõstab oma veopiirkondades hindu ning mõnel pool lõpetab teenuse osutamise, teatas ettevõtte juht Kai Realo Vikerraadio saates “Uudis+”.

Kollase pakendikoti teenus, kus firma viis pakendikoti ära kodu juurest, muutub juuni algusest tasuliseks. Pakendijäätmete kohtkogumine lõpeb aga Haapsalu linnas, Jõgeva, Kanepi, Põlva, Kohila ja Lääne-Nigula vallas ning Võru linnas ja Võru vallas.

Kuula Vikerraadio saatest, kuidas Realo muudatusi põhjendab.

Mis muutub?

Ragn-Sellsi teatel jõudis mullu ettevõtte poolt kohtkogumise (kollane kott ja korteriühistute mahutid) teel liigiti kogutud plast-, metall-, klaas- ja paberpakendist materjalina ringlusesse rohkem kui 65%.

“On olnud rõõm näha, et teenuse kasutajate hulk on aastate jooksul jõudsalt kasvanud, kuid koos sellega on suurenenud vajadus ka täiendavate jäätmeveo ringide järgi. Samuti on jäätmevaldkonnas transporditeenuse osutamisega seotud kulud jätkuvalt kasvanud – kütusehind, palgakulud ning investeeringud kaasaegsetesse sõidukitesse,” teatas Ragn-Sells. “Kui varasemalt oleme pakendite liigiti kogumisega seotud kulusid suutnud osaliselt katta materjalide müügituludest, siis paraku jätkuvalt ei ole see enam võimalik. Selleks, et saaksime pakkuda teile harjumuspärast ja mugavat lahendust pakendijäätmete liigiti kogumiseks, viime sisse muudatused teenuse osutamise piirkondades ja hinnastamise põhimõtetes.”

Alates 1. juunist muutuvad Ragn-Sellsi pakendijäätmete teenuste osutamise tingimused alljärgnevalt:

  1. Tartu vallas ja Pärnu linnas rakendab Ragn-Sells pakendijäätmete kogumisele korraldatud jäätmeveo hanke raames kehtestatud teenuste hinnad.
  2. Pakendijäätmete kogumisteenuse muutub tasuliseks järgmistes piirkondades: Tallinna, Tartu ja Maardu linnas, Saue, Harku, Rae, Lääne-Harjumaa, Kiili, Jõelähtme ja Kuusalu vallas, Ida- ja Lääne-Virumaal ning Põhja-Pärnumaa ja Tori vallas.
  3. Pakendijäätmete kohtkogumine lõpeb järgmistes piirkondades: Haapsalu linnas, Jõgeva, Kanepi, Põlva, Kohila ja Lääne-Nigula vallas ning Võru linnas ja Võru vallas.

Piirkondades, mida eelpool mainitud ei ole, teenuste hinnad ja tingimused ei muutu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.