Tallinna Tehnikaülikool hakkab Virumaa kolledžis esimest korda õpetama rohe- ja ringmajanduse spetsialiste, kelle järele on tööturul kasvav vajadus. Uus õppekava on esimene ülikooli tasemel programm Eestis, mis valmistab ette tuleviku spetsialiste selles vallas.
Programmijuhi Helena Rozeiku sõnul saavad tudengid nii põhjalikud teadmised majanduse alustest ja jätkusuutlikkuse põhimõtetele toetuvatest ärimudelitest kui ka rohetehnoloogiast ja nende rakendamisest tootmises.
„Oleme kava koostamisel teinud tihedat koostööd ettevõtjatega ja võtnud arvesse meie tudengite tulevaste tööandjate vajadusi, mille igakülgset tundmist ettevõtted oma töötajatelt ootavad,” ütles Rozeik. “See annab tudengile kohe konkurentsieelise, kuna ta saab tõeliselt vajalikud oskused ning võimaluse läbida praktika ja potentsiaalselt tulevikus töötada juhtivates Eesti ettevõtetes.”
Pärast bakalaureuseõppe programmi lõpetamist saavad tudengitest spetsialistid, kellel on suurepärased väljavaated nii õpingute jätkamiseks kui ka töö leidmiseks Ida-Virumaal, mujal Eestis ja välismaal.
Kuni 3. juuli keskpäevani saab veel avaldusi anda uuele erialale, mis koolitab sügisest TalTechi Virumaa kolledžis bakalaureuseõppes üliõpilasi erialal „Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus“. Tegemist on ainulaadse bakalaureuseõppekavaga, millel ei ole Eestis kõrgharidusmaastikul hetkel analooge.
Õppekava aluseks on Tallinna Tehnikaülikooli majandus-, inseneri- ja loodusteaduskonna tippteadus ning tugev koostöö ettevõtluspartnerite ja avaliku sektori organisatsioonidega. Õpe toimub Virumaa kolledžis, vahetult piirkonnas, mida rohepöörde tuules ootavad ees olulised sotsiaalmajanduslikud väljakutsed.
Enefiti värbamise ja töösuhete halduse valdkonnajuht Natalja Horohordina, kes osales uue õppekava väljatöötamises, ütles, et õppekava ei ole mõeldud vaid tehnilise taibuga abiturientidele, kuid sobib ennekõike neile, kes usuvad jätkusuutlikumasse tulevikku.
„ESG ja ringmajandusega seotud erialadel on suur mõju ja rakendatavust igas harus ja äris,” lausus Horohordina. “Nendel erialadel on esmatähtsad äriline mõtlemine, probleemilahendusoskus, võime näha suurt pilti ning huvi tehnoloogia ja keskkonnateemade vastu. OSKA tuleviku-uuringud käsitlevad ringmajandust kui üht kindlat tulevikutrendi ning kvalifitseeritud spetsialiste ootab ees palju põnevaid väljakutseid.“
Õppetöö toimub Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Vastuvõtt erialale on avatud kuni 3. juuli keskpäevani. Õppekava on välja arendatud Õiglase Ülemineku Fondi toel.
Vastuvõtutingimused ja lisainfo on saadaval TalTechi veebilehel.