Rummus alustas energiatootmist 35 hektaril laiuv liikuvate paneelidega päikesepark

Rummu päikesepark. Foto: Enery

Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiv taastuvenergia tootja Enery avas enda esimese päikeseelektrijaamas Eestis. Päikesepark asub Rummus ning on rajatud 35 hektari suurusele alale.

Pargi installeeritud võimsus on 20 megavatti (MW). Lisaks Rummu pargile on Enery lähiajal tootmist alustamas ka teises, 12 MW suuruses päikeseeektrijaamas, mis asub Harjumaal Järsi külas.

Kokku toodavad päikesepargid 37,4 gigavatt-tundi (GWh) elektrit aastas, mis vastab ligikaudu 12 000 Eesti kodumajapidamise aastasele keskmisele tarbimisele, aidates vähendada CO2 heitmeid Eestis kuni 25 000 tonni võrra aastas.

Eriliseks teeb need päikesepargid asjaolu, et neis on kasutusele võetud päikest järgivad raamid (trackers) ja kahepoolsed (bifacial) päikesepaneelid, mis võimaldavad toodangut seniste tavapäraste päikeseparkidega võrreldes ca 20% tõsta.

Rummu päikesepark. Foto: Enery

“Eneryl on plaanis järgmise 3-4 aasta jooksul välja ehitada ligikaudu 800 MW jagu päikesest, tuulest ja salvestusest koosnevaid hübriidjaamu, aidates sellega kaasa 100% taastuvenergia eesmärgi saavutamisele hiljemalt 2030. aastaks,” ütles Enery Estonia tegevjuht Margus Potisepp.

Enery on Austrias asutatud taastuvenergia tootja, mis tegutseb kümnel Kesk- ja Ida Euroopa turul. Enery omab ja opereerib päikese-, tuule- ja hüdroelektrijaamadest koosnevat portfelli koguvõimsusega 312 MW ning arenduses on üle 7 GW taastuvenergia projekte. Enery strateegiline investor on Kolme Mere Algatuse Investeerimisfond (3SIIF), mille üheks osanikuks on ka Eesti riik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.