Rimi värskelt valminud vastutustundliku ettevõtluse aruanne annab aimu, kuidas saab jaekett ühtaegu kokku hoida kulusid ja säästa keskkonda, nügida tarbijat tervisele ja keskkonnale paremaid valikuid tegema ning aidata kaasa ühiskonnas kerkivate probleemide leevendamisel.
- Toidupangale annetatud toidu hulk kasvas kolmandiku võrra ja jõudis pea 2000 tonnini.
- Uudne logistikalahendus aitab Rimil Baltikumis säästa 70 tonni pakkekilet aastas.
- 9 protsenti vähem elektrit — kõrged energiahinnad nügisid poeketti kiiremini säästvama tarbimise suunas.
- Ligi 20 miljonit trükkimata ostutšekki Baltikumis, neist 6,8 miljonit Eestis — nii säästeti 17,4 tonni paberit.
“2022. aasta oli jaekaupluste jaoks üsna keeruline, nii ka meile,” rääkis Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats. “Sõda Ukrainas, rekordkiire hinnatõus ja püstloodis üles suundunud energiahinnad panid meid mõneski valdkonnas kiiremini tegema otsuseid, milleks muidu oleksime ehk rahulikumas tempos valmistunud. Siiski on tegu vajalike otsustega: vähendada energiatarbimist, hoida kokku kilet toodete pakendamisel, vältida kauba riknemist. Need on tegevused, mis on kasulikud nii keskkonnale, ühiskonnale kui ka kaupmehele.”
Kiiresti kahanenud kasumlikkus sundis kauplust kulusid vähendama ja energiat kokku hoidma. “Vaatasime üle kogu oma tarbimise ja leidsime erinevaid kokkuhoiu viise,” ütles Bats. “Nii saavutasime 9 protsenti energia kokkuhoidu. Lisaks vahetame järk-järgult välja kaupluste külmikud, et need ei kasutaks enam keskkonnale kahjulikku freooni. See samm aitab kokku hoida nii energiakuludelt kui ka säästa keskkonda,” lisas ta.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.