Toila Oru pargis avatav uus õpperada tõstab teadlikkust roheenergiast 

Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) avab Ida-Virumaal Toilas asuvas Oru pargis roheenergiat tutvustava õppemarsruudi.

Oru park on ülevabariigilise tähtsusega turismiobjekt, kuhu RMK külastusmahuseire andmetel tehakse aastas keskmiselt 138 000 külastust.

„Park on armastatud jalutuspaik nii piirkonna inimeste seas kui ka tõsine turismimagnet kaugemalt külalistele,” ütles RMK külastuskorraldusosakonna loodusteadlikkuse spetsialist Liina Karrofeldt. “Meie eesmärk oli anda populaarsele kohale veelgi enam väärtust juurde ja seega muutsime Oru pargi omalaadseks näituseruumiks, mis aitab tõsta teadlikkust keskkonnakaitsest ja roheenergiast. Oleme selleks rajanud parki spetsiaalse marsruudi, mida läbides saab taastuvenergia kohta uusi põnevaid teadmisi. Pakume selleks tänapäevaseid interaktiivseid võimalusi, näiteks on igaühel võimalik oma mobiiltelefoni ja liitreaalsuse abil Oru parki püstitada tuulegeneraator või lausa terve hüdroelektrijaam.”

29. detsembril kella 13-16 toimuval üritusel “Roheline aastalõpp Oru pargis” saavad kohaletulijad  teha õppemarsruudiga esmast tutvust. Lisaks pakutakse pargis sel päeval teisigi põnevaid tegevusi.

„Kohal on Energia avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht Aare Baumer, kes keerulise füüsika ja energia saamise viisid lihtsate koduste vahendite ja tööriistade abil arusaadavaks teeb. Külastajad saavad üht-teist ka ise kohapeal katsetada. Pakume kerget kehakinnitust ja ürituse  lõpetab teadusteater KVARK temaatilise etendusega,“ rääkis Karrofeldt. 

Oru pargis toimuv üritus on tasuta. „Ida-Virumaa inimestele saame pakkuda ka tasuta transporti Oru parki ja tagasi. Bussid toovad külalisi kohale Narvast, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt ja Jõhvist, kuid selleks tuleb end eelnevalt kirja panna. Seda saab teha kodulehekülje www.loodusegakoos.ee kaudu, kust leiab ka tasuta busside sõiduplaani,“ lausus Liina Karrofeldt. 

Interaktiivsete infokandjatega varustatud taastuvenergiat tutvustav õppemarsruut jääb pärast avaüritust Oru parki kõikidele edasiseks avastamiseks.  

Projekti „Oru park kui näituseruum – teadlikkuse tõstmine keskkonnakaitsest ja rohelisest energiast“ kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.