17aastane loodusfotograaf räägib, kuidas ta jäädvustas ainulaadse kaadri põdrast, kes oli teel pulma

Harukordne jäädvustus on kogunud ühismeedias üle tuhande meeldimise.Foto: Rauno Roos

Loodusfotograaf Rauno Roos tabas 15. septembri varahommikul Harjumaal Vihterpalu kandis pulma jalutava põdrapulli, kes oli oma suursugususe tõestamiseks kaunistanud sarved heintega.

Roosi sõnul oli ta luhal juba eelmisest õhtust kohal, ööbides selle servas. “Ärkasin kell kuus ja liikusin luhale, kui oli veel päris pime. Lootsin kuulda põtrade liikumist või pulli ohkimist,” rääkis ta.

“Kui olin juba natuke liikunud ja hakkas vaikselt valgenema, nägin eemal võsast väljumas põdrapulli, sarved heintega ehitud,” rääkis Roos, kes sai põtra mõne minuti jälgida enne, kuni loom taas võssa kadus.

Suursugune põdrapull. Foto: Rauno Roos

Roos hakkas loodusfotograafiaga vaikselt tegelema 2017. aastal, kui tegi esialgu telefoniga pilte. Esimese peegelkaamera sai Roos 2018. aastal, hakates aktiivsemalt looduses pildistamas käima.

Alguses pildistas Roos rohkem maastikku, loomade vastu hakkas ta hiljem huvi tundma. Ta on püüdnud pildile põtru, mäkrasid, kopraid, kährikuid, rebaseid ja metskitsesid. “Tulevikus tahaksin pildile saada karu ja hunti, aga suurim unistus on kunagi kohata ja pildistada ilvest,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.