Bolti tõukerattad on Tallinnas ja Tartus tagasi tänavatel, teenus laieneb kolme uude linna

Foto: Bolt

Talvepuhkusel olnud Bolti elektrilised tõuke- ja jalgrattad on alates tänasest Tallinnas ja Tartus tagasi tänavatel. Teistes linnades käivitab Bolt hooaja järgnevate nädalate jooksul.

Tänavu plaanib Bolt laiendada tõukerataste rentimise võimalust kolme uude linna: Paidesse, Türile ja Valka. Pärast seda on teenus saadaval kokku 17 linnas.

“Elektrilise tõuke- või jalgrattaga sõitmine on linnas liikumiseks vaieldamatult kõige mugavam, kiirem ja keskkonnasõbralikum viis,” ütles Bolti Eesti tõukerataste suuna juhi Karl Apsolon. “Nõudlus nende järele kasvab iga aastaga, mistõttu on meie eesmärk pidevalt teenust paremaks muuta.”

Apsolon märkis, et Bolti tõukeratastega juhtunud õnnetuste arv vähenes möödunud aastal 18%, mis on ettevõtte hinnangul eri ohutusmeetmete rakendamise tulemus. “Näiteks käivitasime möödunud aastal grupisõidud, võimaluse tuvastada mitmekesi ühel tõukerattal liiklemist ja oleme seadnud nädalavahetuste õhtustele tundidele kiirusepiirangud. Lisaks võtsime kasutusele hooletu sõitja skoori, mille abil kutsuda korrale kliente, kes järjepidevalt teenust kuritarvitavad,” kirjeldas Apsolon. “Samuti oleme talvisel perioodil vahetanud politseiga andmeid ja teinud ettevalmistusi uueks hooajaks, et üheskoos liiklusohutust edendada.”

Tõukerataste rentimisel on kohustuslik kinni pidada liiklusreeglitest, tõukerattaga ei tohi sõita joobes olekus ja tõukeratas on mõeldud sõitmiseks ühele inimesele. Bolti tõukerattaid võib rentida alates 16. eluaastast. 

Tõukerattad on sel hooajal saadaval seitsmeteistkümnes Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Kohtla-Järvel, Narvas, Jõhvis, Rakveres, Viljandis, Võrus, Kuressaares, Maardus, Sillamäel, Narva-Jõesuus, Paides, Valgas ja Türil.

Tõukerattad jäävad tänavatele tõenäoliselt kuni novembrikuuni. Bolti elektrilised tõuke- ja jalgrattad on saadaval enam kui 260 linnas üle Euroopa. 

Tõukerataste laenutamiseks tuleb avada Bolti rakendus ning vajutada tõuke- ja jalgratta ikoonile. Seejärel näeb klient enda lähedal asuvate tõukerataste asukohti. Tõukeratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.