Eesti ettevõte arendas välja ja tõi müügile kaerajoogi

Mai Kangro ja Jane Kaljulaid.

Eestis on müügile tulnud uus kaerajook, mis sobib neile, kes lehmapiima juua ei saa või ei soovi. Jane Kaljulaidi ja Mai Kangro juhtimisel valminud kaerajook sobib eriti hästi vahustatuna koos kohviga, samuti sobib see söömiseks koos hommikusöögihelvestega või toidu valmistamiseks.

Jane kaerajooki tootva ettevõtte asutaja Jane Kaljulaidi sõnul võttis kaerajoogi tootearendus aega kolm aastat. 

“Eesmärk oli luua maitsvaim turul pakutav kaerapiim ning selle nimel tehti koostööd nii Eesti Maaülikooli teadlaste kui ka Rootsis asuva ning just taimsete piimade tootmisele keskendunud ettevõtte tootearendusekspertidega,” ütles Kaljulaid. “Toote turule toomiseks vajaliku rahastuse saime tänu investoritele, kes panustasid ühisrahastusplatvormil Fundwise. Meie ühisrahastuskampaania täitis oma eesmärgi kiiresti, mille eest oleme väga tänulikud, ning veenis meid taas, et taimsete piimade vastu on huvi nii investeerimise kui ka tarbimise poolelt suur.” 

Jane Kaerajook on 100% taimne toode, mis sobib seega suurepäraselt neile, kes lehmapiima tervislikel põhjustel tarbida ei saa või ei soovi. Kaeras on lisaks teistele kasulikele mineraalidele ja vitamiinidele kolesteroolitaset langetav kiudaine beetaglükaan. Jane Kaerajook on laktoosivaba, ilma lisatud rafineeritud suhkruta ja ilma säilitusaineteta. 

Jane kaerajoogi turunduse ja müügi eest vastutava Mai Kangro sõnul on silmapaistev pakendidisain suure hoole ja armastusega välja töötatud Soome disainerite poolt.

“Kliima soojenemise poolt ohustatud tundrataimede ja polaarrebase embuses on see sinine iludus valmis vallutama Eesti ägedaimad kohvikud ja kvaliteeti hindavad jaeketid ning muidu ka keskkonnateadlike tarbijate südamed,” lausus Kangro. 

“Meie eesmärk oli see, et meie toode oleks oma maitseomadustelt parem nii lehmapiimast kui ka konkureerivatest toodetest – ka rahvusvahelistest suurtest tegijatest. Võime kinnitada, et turule tulnud kaerajook on väga kõrgekvaliteediline ja loodusesõbralik Eesti toode,” ütles OÜ Jane Kaerajook asutaja ja juht Jane Kaljulaid. 

Jane kaerajooki saab peagi osta jaekettidest ja nautida parimate kohvikute kohvijookides. Mugavalt saab Jane kaerajooki tellida ka e-poe kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.