Elisa muutis plastist SIM-kaardihoidjad poole väiksemaks

Elisa uued SIM-kaardihoidjad on võrreldes seni kasutatuga poole väiksemad. Foto: Elisa

Elisa asendab järk-järgult tavasuuruses SIM-kaardihoidjad poole väiksema formaadi vastu, vähendades nii kaartide tootmisele kuluvat plastjäätmete kogust poole võrra. 

„Seni kasutuses olnud SIM-kaartidel kasutati lisaplasti suuresti infokandjana ning väike osa kogu tootest moodustas kiip,” ütles Elisa erakliendiüksuse juht Mailiis Ploomann. “Nüüd jääb kiibi suurus samaks, kuid ümbritseva plasti kogus kahanes ja plastist materjalijäätmete hulk vähenes seeläbi poole võrra.“

Ploomann tõi välja, et plastisaaste on probleem, millega seisab silmitsi kogu maailm, sest igal aastal toodetakse sadu miljoneid tonne plastmaterjale, millest osa satub keskkonda. “Plastiksaaste vähendamisel mängivad olulist rolli iga ettevõtte tegevused, sest saame panustada jätkusuutlike alternatiivide otsimisse ja käituda nii vastutustundlikumalt ja keskkonnasäästlikumalt,” ütles Ploomann. Ta rõhutas, et ükskõik milline ühekordne plasti kasutamine on keskkonnale suur koormus ja iga samm selle vähendamiseks on vajalik.

SIM-kaartide kompaktsem suurus tähendab mitte ainult väiksemat ressursikulu tootmisel, vaid vähendab ka transpordi ökoloogilist jalajälge.

Ploomann tõi välja, et kliendid on muutunud keskkonnateadlikkumaks, mis on kaasa toonud suurenenud ootused keskkonnasõbralike alternatiivide kasutamisele. „Ka tarbijad ootavad, et käituksime teadlikumalt ja iga ettevõtte mõju keskkonnale oleks madalam,“ märkis Ploomann.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.