Hallhüljeste loendusel sündis uus rekord

Foto: pixabay.com / Wolfgang Vogt

2023. aastal on sündinud uus rekord riiklikus seires – lennuloendusega registreeriti Eestis 6324 hallhüljest. Viimasel 20 aastal on hallhüljeste arvukus püsivalt tõusnud.

„Eesti hallhülged on osa Läänemere populatsioonist, mille arvukus on tõusev,” selgitas hülgeuurija Ivar Jüssi, kes on keskkonnaagentuuri riiklikus seire partner. “Eriti kiiresti kasvab loomade arvukus Soome lahes, Liivi lahes on seis stabiilsem. Täna me veel ei tea, kas oleme juba populatsiooni lae lähedal või mitte.“

Hallhülgeid loendatakse igal aastal karvavahetusperioodil (maist juunini), kui loomad veedavad suure osa ajast lesilates. Loenduse eesmärk on hinnata hallhüljeste arvukust ning selle pikaajalisi muutusi.

Kõiki seirealasid kontrollitakse lennuloenduste käigus 2-3 korda. Loendused toimuvad ligikaudu kahekümnes lesilas, kohtade täpne arv võib muutuda sõltuvalt veetasemest.

Vaata ka keskkonnaagentuuri blogist hallhüljeste arvukuse graafikut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.