Hundipea tulevikulinnak saab iselaadi nurgakivi

Hundipea asum. Foto: Johann Adojaan

Sel laupäeval, 25. mail kell 11 toimub Paljassaares tulevase Hundipea asumi alal esimene märgiline sündmus, kus senise sadamaala betoonplaatide asemele istutatakse minimets. Kõik huvilised on talgutele oodatud.

Kui tavapäraselt alustatakse arendusi klassikalise nurgakivi betooni valamisega, siis tulevane Hundipea asum saab alguse hoopis istutustöödega. Sellega tuuakse endisele sadamaalale looduslikku mitmekesisust ja julgustatakse keskkonnahoidliku mõtteviisiga esimesi käegakatsutavaid tegevusi. 

Talgutega koos toimub vestlusring “Haljastus ja tihedus – konflikt või sünergia?”. Linnaruumi eksperdid ja arhitektid Indrek Allmann ja Merle Karro Kalbergarutlevad tiheduse ja roheluse teemal, millele järgneb abilinnapeade Pärtel-Peeter Pere, Madle Lippuse ja Kristjan Järvani vestlusring, et teema pulkadeks lahti võtta ning käsitleda seda just Tallinna vaatevinklist. 

“Kuna täna on koostamisel nii Kesklinna kui ka Põhja-Tallinna üldplaneeringud, kus tiheduse ja roheluse teemad mängivad olulist rolli, on vestluse eesmärk ekspertidele ja vastsetele linnavalitsejatele pakkuda platvormi ruumimuutustest- ja väärtustest rääkimiseks. Soovime selle üritusega olla eeskujuks ka teistele erasektori tegijatele, et ärgitada debatti hea linnaruumi üle,” ütles Hundipea tegevjuht Markus Hääl. 

Foto: Johanna Adojaan

Eksperimentaalse minimetsa istutamise põhimõte on luua loodusliku metsa kihid ja katsetada kohalikke kiirekasvulisi taimeliike konkurentsikeskkonnas. Alale tuuakse vähemalt 20 eri taimeliiki, mis loodetavasti hakkavad majutama Hundipea esimesi elanikke – linde, loomi, putukaid. Aluseks võetud metoodika järgi kasvab taimestik kiiremini, tihedamaks ja looduslikult mitmekesisemaks. Istutatakse 3–5 taime ruutmeetri kohta läbisegi, et jäljendada looduslikku metsa ning istutusalad täidetakse vaheldumisi komposti ja põhuga, et luua soodne kasvukeskkond.

Kuula ka Rohetundi:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.