Jahimehed küttisid lõppenud hooajal Eestis kokku ligi 5000 põtra

Põtrade populatsioon on Eestis vähenenud seitsme aastaga kaks korda

Foto: Unsplash

Jahimehed küttisid Eestis lõppenud hooajal kokku 4809 põtra, mis on ligi kolmandiku võrra vähem kui 2018. aastal.

Eesti Jahinmeeste Seltsi presidendi Margus Puusti sõnul peaks jahindusnõukogud edaspidi tõsiselt jälgima, et küttimismahtude määramisel arvestataks Keskkonnaagentuuri ulukiseire soovitusi.

“Tulenevalt metsakahjustustest oleme põtrade arvukust vähendanud ja üle pika aja on neid alla 10 000,” ütles Puust. “Võrreldes seitsme aasta taguse ajaga on nende arvukus kaks korda väiksem ja sellest allapoole me kindlasti ei tohi minna.”

Keskkonnaagentuur soovitas eelmisel aastal küttida 4300 põtra, jahindusnõukogud otsustasid Eestis seada küttimismahuks 4623. Kokku küttisid jahimehed 4809 põtra. 2019. aastal kütiti Eestis kokku 6305 ja 2018. aastal 7163 põtra.

Seltsi juhatuse liikme ja sõraliste küttimisstatistika kokkuvõte autori Priit Vahtramäe sõnul ei tohi algaval hooajal kindlasti küttida üle juurdekasvu. “Eriti oluline tagamaks põdrapopulatsiooni loodusliku struktuuri on küttimisel järgida õiget soolist ja vanuseliselist vahekorda. See omab asurkonna jaoks väga suurt tähtsust,” rääkis ta.

Möödunud jahihooajal kütiti Pärnumaal, Harjumaal 483, Viljandimaal 419 ja Raplamaal 402 põtra. Teistes maakondades kütiti vähem.

Põdrajahihooaeg kestab Eestis 15. septembrist 15. detsembrini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.