JÕHKER TAPMINE: Järvamaal tulistati surnuks pesadel istunud kured, loomakaitsjad otsivad tapjat

Tapetud kurg. F: Orav Kribu hoiukodu Facebook

Järvamaal tegutsev Orav Krubi loomade hoiukodu töötaja avastas, et Väätsa-Türi tee ääres on keegi tapnud seal läheduses asuvates pesades olnud kured. Videost on näha kolme kure surnukehad, aga tapetud linde olevat rohkem. (TÄIENDATUD: Leitud on seitse tapetud kurge.)

“Hommikul helistas meile üks murelik naisterahvas. Väätsa-Türi tee ääres lebasid kaks surnud kurge,” teatas Orav Kribu hoiukodu Facebookis. “Lähemal vaatlusel selgus, et kured ei ole niisama müstilisel põhjusel hukkunud, vaid siin on inimese kuri käsi mängus.”

Eesti metsloomaühingu Järvamaa piirkonna juht Virge Võsujalg sõitis kohale ja kahjuks ei piirdunud see koletu lugu vaid kahe kurega, ka mitte kolmega. Kõik läheduses asuvad kured olid maha lastud. Osa maapinnal, teised linnud juba surnukehade kallal toimetamas. Osa pesadest alla rippumas, suured augud kehades.

“Me ei saa olla kindlad, et juhtum piirnes vaid selle asukohaga. Selline inimene tuleb vastutusele võtta, kes teab, mida ta koduseinte vahel korda saadab,” märkis hoiukodu Facebookis. “Kui juhtusid kuulma või midagi nägema, siis palun kirjuta meile sõnumitesse või helista. Konfidentsiaalsus on tagatud. Kutsume üles kurgede mälestuseks pesapostide juurde musti linte panema. Süütud hinged on kellegi kurja käe läbi hukkunud ja nad on vähemalt niipaljugi väärt.”

Täiendatud: täna pärast kella 16 lisas Orav Kribu hoiukodu, et tapetud kurgi leiti seitse. “Tapetud kurgesid oli lõppkokkuvõttes kokku 7 ja pesades mune üle kümne. Alles oli jäänud vaid üks kurg, kes tapatalgutes ellu oli jäänud ning tema kaaslane pesal hukkunud.”

Alt videost on näha viie kure surnukehad.

Täiendatud:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.