Kliimahäkaton ootab osalejaid ja lahendamist vajavaid väljakutseid

Mullune Climathon. Foto: Enriko Pedaksalu

Cleantech Estonia, TalTech ja Tallinn Euroopa roheline pealinn kutsuvad osalema 24-tunnisel kliimahäkatonil Climathon, mis leiab aset 27.-28. oktoobril TalTech innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory. Kuni 23. oktoobrini saab häkatonile esitada lahendamist vajavaid väljakutseid.

Häkatoni eesmärk on tuua kokku eri tausta, teadmiste ja oskustega inimesed, et koos genereerida uuenduslikke lahendusi kliimamuutustega toimetulekuks linnas. Kahepäevasest häkatonist on oodatud osa võtma nii ettevõtjad, üliõpilased, teadlased kui ka linnakodanikud.

„Kliimahäkatoni idee kaasata inimesi, et leida innovaatilisi ideid kliimamuutustega toimetulekuks just linnakeskkonnas, läheb ideaalselt kokku Tallinna Euroopa rohelise pealinna eesmärkidega,” ütles Tallinna Euroopa rohelise pealinna juht Krista Kampus. “Seega loodame, et häkatonilt tuleb mitu ägedat ideed, mida tulevikus koostöös Tallinnaga ka ellu viia, näiteks Test in Tallinn või Tallinnovation raames. Soovime osalejatele kõrget mõttelendu ja ootame põnevusega, mis lahendusi leiate.”

Climathon Tallinn projektijuht Katerina Chantzi tõi välja, et selle aasta ettevõtmine erineb eelmistest, kuna esimest korda on kõigil võimalik esitada väljakutseid, mida meeskonnad lahendama hakkavad.

Chantzi lisas: “Soovime leida rohkem võimalusi, kuidas linnakodanikke kaasata. Antud muudatus annab võimaluse väljendada enda muresid seoses kliimamuutustega linnas ja esitada väljakutseid, mis nende silmis päriselt lahendamist vajavad.”

Selleks, et ideedel oleks võimalus jõuda reaalselt teostatavateks lahendusteks ja/või areneda iduettevõteteks on parimatele välja pandud rahalised auhinnad. Lisaks annab Beamline ärikiirendi ühele meeskondadest ligipääsu kiirendi eelprogrammi, Tallinn Euroopa roheline pealinn kaks piletit rohetehnoloogia messile NEXPO ja sTARTUp Day piletid ettevõtlusfestivalile.

Väljakutseid saab esitada kuni 25. oktoobrini siin. Esitatud väljakutsetest valitakse häkatonile lahendamiseks üks. Rohkem informatsiooni ja häkatonile registreerimine siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.